Ish krerët e UÇK-së dalin sot para Gjykatës Speciale në Hagë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi ditën e sotme do të dalin sërish para Gjykatës Speciale në Hagë.

Seanca është paraparë të mbahet në orën 14:30 gjatë së cilës ish-krerët e UÇK-së do të njoftohen për ecurinë e çështjes, nëse të akuzuarit kanë marrë të gjitha materialet e kërkuara dhe vendoset nëse dëshmitarët do të jenë prezent gjatë periudhës së gjykimit.

Ata qëndrojnë në paraburgimin e Hagës që prej 5 Nëntorit dhe akuzohen se si drejtues të UÇK-së kishin kryer krime lufte dhe krime kundër njerëzimit gjatë luftës në Kosovë.


Të fundit

Ish krerët e UÇK-së dalin sot para Gjykatës Speciale në Hagë

Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi ditën e sotme do të dalin sërish para Gjykatës Speciale...

Rama: Politika duhet të merret me artin dhe kulturën në një mënyrë delikate, pa ndërhyrë

Revista italiane “Arte” i ka kushtuar një shkrim kryeministrit shqiptar Edi Rama. Duke nisur nga fëmijëria e tij, edukimi në një ambient artistësh deri...

Plagosi me armë zjarri të riun, në kërkim 29-vjeçari në Kuçovë

Një 29-vjeçar është shpallur në kërkim pasi ka plagosur me armë zjarri në të ri në dorë. Ngjarja ka ndodhur pas një konflikti të çastit...

Krimineli i rrezikshëm me dy emra arrestohet në Tiranë

Policia e Tiranës ka arrestuar një 44-vjeçar me rrezikshmëri të lartë shoqërore në fushën e krimeve kundër jetës, brenda dhe jashtë vendit, i shpallur...

30-vjetori i marrëdhënieve diplomatike me Izraelin/ Levy letër Ruçit: Mundësi për forcimin e bashkëpunimit ndërparlamentar

Kryeparlamentari i sapozgjedhur i Izraelit, Mickey Levy i ka shkruar një letër kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçit në kuadër të 30-vjetorit të vendosjes së...

Lajme të tjera

Web TV