“Këta idiotë duhet të kyçen brenda!”/ Braçe i ashpër për të “çmendurit” me BMW e Lamborghini: I kthejnë makinat në tank vrasës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Zv.kryeministri Erion Braçe ka reguar lidhur me lajmin se dy kosovarët që “fluturonin” me makinat e tyre luksoze në Shqipëri, i kishin marrë ato me qira në Zvicër.

Braçe shkruan se “nuk është i habitur nga idiotët me Lamborgini dhe BMW”, por habitet nga fakti se u ndëshkuan pak nga policia shqiptare.

Zv.kryeministri shprehet se Shqipëria është ende shumë larg Evropës, ndërsa kërkon që të quhet vrasje aksidenti i një individi që nget makinën me 228 km/h.

Mesazhi i Braçes

NUK HABITEM QË, IDIOTËT ME ‘LAMBORGINI’ E ‘BMW’ NUK I KISHIN MAKINAT E TYRE!

Pra, I KISHIN MARRË BORXH NË ZVICËR! Me habit që për “fluturimin” këtu,
DO GJOBITËN NË ZVICËR NGA 1000-1500 EURO, ndërkohë që këtu ku shkelën çdo ligj PAGUAN 2-3 HERE ME PAK!

Pra, KEMI NJË PROBLEM TË MADH ME LIGJIN PËR IDIOTET QË I KTHEJNË MAKINAT NË TANK VRASËS NË RRUGË!

Jemi shumë larg Evropës! Në fakt ne ende se quajme VRASJE aksidentin e nje individi qe e nget makinën me 228 kilometer në orë!


Të fundit

“Këta idiotë duhet të kyçen brenda!”/ Braçe i ashpër për të “çmendurit” me BMW e Lamborghini: I kthejnë makinat në tank vrasës

Zv.kryeministri Erion Braçe ka reguar lidhur me lajmin se dy kosovarët që “fluturonin” me makinat e tyre luksoze në...

“Speca me gjizë” në mes të Los Angeles/ Rita Ora i kërkon mamasë recetën e gatimit shqiptar (Foto)

Prindërit e këngëtares shqiptare Rita Ora, Besnik dhe Vera Sahatçiu-Ora, kanë bërë ndalesën e radhës në Ulqin pas pushimeve në jugun shqiptar. Ata janë duke...

Manastirliu: Më shumë se 1 milion e 90 mijë vaksinime në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu shkruan se mbi 1 milion e 90 mijë shqiptarë janë vaksinuar ndaj COVID-19. Ajo thotë se vetëm nëpërmjet këtij procesi...

Debutim historik me Barcelonën, Manaj shënon tre herë në miqësore (Video)

I transferuar te Barcelona B në janarin e 2020-ës, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare Rey Manaj priti plot një vit e gjysmë për të debutuar...

Politikani italian vret me armë emigrantin pas konfliktit në lokal (Detaje/Emrat)

Një anëtar i partisë së djathtë të Lidhjes Italiane, Massimo Adriatici do të qëndrojë në “arrest shtëpiak”, pasi akuzohet se vrau me armë një...

Lajme të tjera

Web TV