Përmbytje katastrofike në Kinë/ 12 njerëz humbin jetën, mijëra të tjerë evakuohen nga banesat (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Përmbytjet e mëdha në Kinën qendrore kanë shkaktuar deri më tani 12 viktima. BBC raporton se mijëra banorë janë detyruar të evakuohen nga banesat e tyre.

Metrotë e qyteteve janë bllokuar, ndërsa qindra makina ‘notojnë’ në ujë. Ekipet e kërkim-shpëtimit ndodhen në terren dhe po monitorojnë nga afër situatën.

Ata po punojnë për shpëtimin e personave të bllokuar në shtëpitë e përmbytura, metrotë, apo ambientet e tjera të vendit.

Sinoptikanët kanë parashikuar se reshje të dendura shihu do e përfshijnë rajonin intestivisht gjatë 24 orëve të ardhshme.


Të fundit

Përmbytje katastrofike në Kinë/ 12 njerëz humbin jetën, mijëra të tjerë evakuohen nga banesat (Video)

Përmbytjet e mëdha në Kinën qendrore kanë shkaktuar deri më tani 12 viktima. BBC raporton se mijëra banorë janë...

Konferenca e Potsdamit, si e futi në “kthetra” Gjermaninë

Më në fund Gjermania ndodhej në fijen e perit, dhe udhëheqësit e mëdhenj të ShBA-së, Britanisë së Madhe dhe Bashkimit Sovjetik vendosën të takoheshin...

Festohet Kurban Bajrami, politika uron nga “Facebook”

Dje shqiptarët musliman kanë kremtuar festën e Kurban Bajramit. Gjatë faljes së Kurban Bajramit, klerikët muslimane bënë apel për me shume paqe, dashuri mes...

Qeni ka mësuar të flasë

Nga Frrok Çupi Një ditë prej ditësh, edhe PD- si qen roje i familjes Berisha, do të nisë të flasë. Amerika u dërgoi dje mesazhin...

Basha nuk i duhet më Ramës

Nga Plator Nesturi Basha nuk do i duhet më Ramës kur të vijë shtatori. Për qeverisje jo e jo. Për bashkëpunim për çështjet e rajonit...

Lajme të tjera

Web TV