“Playa de Las Catedrales”, plazhi më aventuresk dhe ndër më mahnitësit në Spanjë (Foto)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Playa de Las Catedrales ose e thënë ndryshe si Plazhi i Katedraleve është një nga atraksionet më të mëdha turistike në Spanjë. Me një ndërthurje të harqeve dhe shpellave të saj të shumta, të cilat mund të shihen dhe eksplorohen gjatë baticës (afërsisht nga ora 10 e mëngjesit deri në 3 pasdite).

Teksa jeni duke medituar krah formave të pamundura të skalitura në shkëmb, ujërat e detit Kantabrian (i njohur gjithashtu si Gjiri i Biskajës) do t’ju shoqërojnë për ta bërë më të larmishëm qëndrimin tuaj.

Plazhi spanjoll ndodhet dhjetë kilometra në perëndim nga qyteti Ribadeo, në provincën e Lugo (Galicia), në bregun e detit Kantabrik. Ujërat e tij janë më të freskëta sesa normalisht, por guximi juaj do të shpërblehet mirë nëse ambientoheni. Përsëri, sigurohuni që të vizitoni vendin gjatë baticës!

Koha më e mirë për të vizituar Plazhin e Katedraleve është gjatë Gushtit, por për të shmangur turmat, nuk është e vështirë të shkosh atje pas orës 20:00, ose herët në mëngjes. E fundit, por jo më pak e rëndësishmja, nëse jeni ndonjëherë në zonë dhe planifikoni të vizitoni këtë plazh të bukur spanjoll, mos harroni aparatin tuaj fotografik!

 


Të fundit

VIDEO/ Gjykimi kontravers në sfidën Inter-Barça, arbitri: “Duart ishin të Ansu Fatit”

Barcelona u dëmtua qartë nga arbitrimi i Slavko Vinčić. Për Blaugranat, arbitri nuk dha një penallti të pastër pas...

“Dhjetë vjet kemi pritur ”, dramat e familjeve të lëna pas nga shqiptarët e vrarë në Siri

Kalvari i Salushe Seferit nisi në vitin 2013, kur vajza e saj, Ruzhdie Balliu, u largua nga Shqipëria për në Siri. Ky kalvar përfundoi,...

Salianji “ironi” me Bashën: Deri tani e ka mbajtur dikush nga ne rekordin në matematikë

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji ka tallur Lulzim Bashën lidhur me gabimet që ai bënte në matematikë. Për Salianjin, të njëjtën gjë bëri edhe...

Arrestohen 5 “skifterët” në Kamëz, vodhën dy lopë në Universitetin Bujqësor të Tiranë

Pesë të rinj kanë rënë në prangat e policisë së Kamzës, pasi kanë vjedhur dy lopë në Universitetin Bujqësor të Tiranës. Bëhet me dije se...

Replika në Kuvend/ Çuçi i përgjigjet Salianjit: Kemi përgjysmuar vrasjet me dashje

Deputeti demokrat, Ervin Salianji ka thirrur në interpelancë ministrin e Brendshëm, Blendi Çuçi. Ai e ka pyetur lidhur me aksionin e qeverisë për ndërtimet...

Lajme të tjera

Web TV