Babë e bir kultivonin kanabis në vazo lulesh, policia u vendos pranga

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Babë e bir janë arrestuar në Fier pasi janë kapur teksa kishin mbjellë kanabis në vazo lulesh.

Në pranga kanë rënë Gëzim Berisha dhe Afrim Berisha. Sipas burimeve mediatike  babë e bir kishin mbjellë në vazo lulesh 6.5 kg lëndë narkotike cannabis sativa dhe fidanë narkotikë të mbjellë. Arrestimi i tyre është bërë pas hetimeve 2 mujore.

Ndërkohë në pranga ka rënë edhe Arben Vrenozi, për të njëjtën akuzë.

“Gjithashtu, gjatë operacionit u arrestua për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”, shtetasi A. V., 52 vjeç, banues në Fermë Çlirim, pasi nga kontrolli i ushtruar nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Fier, në oborrin e banesës iu gjetën kubikë me fidanë të dyshuar kanabis”, njofton Policia.


Të fundit

Babë e bir kultivonin kanabis në vazo lulesh, policia u vendos pranga

Babë e bir janë arrestuar në Fier pasi janë kapur teksa kishin mbjellë kanabis në vazo lulesh. Në pranga kanë...

OBSH: Delta do të bëhet dominuese brenda muajsh

Varianti Delta i koronavirusit pritet të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm, tha të mërkurën Organizata Botërore e Shëndetësisë. Delta - variant më ngjitës, i...

Makina aksidenton motorrin në Kamëz, ndërron jetë 30-vjeçari

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Kamëz. Në bulevardin “Blu”, një makinë është përplasur me një motor, ku si pasojë ka humbur jetën...

Shkrrumbohet shtëpia në Milot

Një shtëpi dykatëshe është përfshirë nga flakët e zjarrit në orët e vona të mbrëmjes së të mërkurës në Kurbin. Ngjarja ka ndodhur, rreth orës...

Orban planifikon referendum për çështje të mbrojtjes së fëmijëve

Kryeministri hungarez, Viktor Orban, ka bërë të ditura planet për referendum për çështje të mbrojtjes së fëmijëve, me qëllim të matjes së mbështetjes për...

Lajme të tjera

Web TV