Kapet nga policia me armë, kanabis dhe municion luftarak/ Arrestohet 27-vjeçari në Kavajë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një 27-vjeçar, është arrestuar nga policia pasi u kap me armë zjarri automatik, municion luftarak dhe lëndë narkotike kanabis, në makinë.

Policia njofton se gjatë patrullimit në lagjen nr. 1 Kavajë, kanë ndaluar mjetin tip “BMË” me drejtues shtetasin F. M, banues në Kavajë.

Gjatë kontrollit për sende të kundërligjshme, në bagazhin e mjetit u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale një armë zjarri automatik, municion luftarak dhe lëndë narkotike kanabis.

Materialet procedurale iu dërguan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Rrethit Gjyqësor Kavajë, për veprat penale “Armëmbajtja pa leje” dhe “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

 


Të fundit

Kapet nga policia me armë, kanabis dhe municion luftarak/ Arrestohet 27-vjeçari në Kavajë

Një 27-vjeçar, është arrestuar nga policia pasi u kap me armë zjarri automatik, municion luftarak dhe lëndë narkotike kanabis,...

Regjistri digjital i Partisë Socialiste/ Balla takim me kryetarët e partisë të 61 bashkive të vendit

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Taulant Balla zhvilloi sot një takim me kryetarët e Partisë Socialiste në 61 bashkitë e vendit. Në takimin që...

Për të parën herë në histori, gratë ushtare ruajnë sigurinë në Mekë

Për të parën herë në historinë e vendit të shenjtë, Meka po monitorohet edhe nga ushtaret gra. Në skuadrën për mbrojtjen e vendit të shenjtë...

Rama publikon videon e rrugës që lidh Tepelenën me Vlorën: Rrugët turistike kanë parametrat e tyre në të gjithë Europën

Në shtator do të hapet rruga Dukaj-Sinanaj, që lidh bashkinë e Tepelenës me bashkinë e Vlorës. Lajmi u bë i ditur nga kryeministri Edi...

“Përballë krizës”, publikohet libri më i ri nga Ardian Civici dhe Anastas Angjeli

Është publikuar libri më i ri i Anastas Angjelit dhe Adrian Civicit  me titull “Përballë krizës”. Premiera e librit u bë sot në hollin e...

Lajme të tjera

Web TV