“Me vjehrrën mirë shkoni?”, Rama ‘ngacmon’ nusen gjatë vizitës në një bujtinë në Libohovë, ja si i përgjigjet ajo

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në Libohovë, ku ka vizituar një bujtinë, e para që hapet për turistët në fshatin Labovë e Kryqit. Rama e ka nisur vizitën duke u freskuar tek burimi i fshatit, më pas ka parë nga afër bujtinën me disa dhoma që drejtohej nga nënë Maria.

Nuk ka munguar dhe një ngacmim për nusen e shtëpisë, të cilën e ka pyetur për marrëdhënien me vjehrrën.

Nusja
“Me vjehrrën mirë shkoni?”, ka qenë pyetja e Ramës për nusen. Teksa ajo i është përgjigjur: “Super, më mirë se mund ta mendoni”.

“☀️🏡❤️Labovë e Kryqit, Libohovë – Në bujtinën “Maria”, shtëpia e parë që hapet për turistët në këtë fshat plot histori, falë mbështetjes sonë nga Skema Kombëtare e Financimit prej AZHBR, për ngritjen e bujtinave turistike dhe agroturizmave në fshatin shqiptar, ku ndërthuren tradita dhe modernia, në funksion të zhvillimit të ekonomisë familjare, lokale dhe kombëtare 🥗🥘 🏡☺️

#BeautifulAlbania🇦🇱❤️ #SkaKohëPërPushim🏃‍♀️🏃🏻‍♂️”, shkruan Rama në facebook.


Të fundit

E trishtë/ Ndahet nga jeta shkrimtarja dhe gazetarja e njohur Vera Isaku,

Shkrimtarja dhe gazetarja e njohur Vera Isaku, është ndarë nga jeta sot në moshën 66-vjeçare. Familjarët njoftojnë se Isaku...

Manastirliu apel qytetarëve të pavaksinuar: Drejtohuni sa më parë në qendrën më të afërt

Në të gjithë vendin vijon java e hapur për vaksinimin e të gjithë personave mbi moshën 18 vjeç. Sipas Ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu,...

Bilanci 5-vjeçar i Vettingut, 155 gjyqtarë e prokurorë të larguar

5-vjetori i miratimit me 140 vota në Parlament i reformës në drejtësi e gjen sistemin ende me problematika dhe sfida të mëdha, por me...

“Dua të jem shqiptarja e parë në Bundestag”/ Kush është 21-vjeçarja që po garon për deputete në Gjermani

Dafina Berisha, 21-vjeçarja nga Kosova dëshiron të bëhet e para shqiptare në Bundestagun gjerman. Ajo garon si kandidate nga Partia Social Demokrate (SPD) dhe premton...

Tërmeti “shkund” Greqinë, lëkundjet ndihen edhe në Shqipëri

Një tërmet me magnitudë 4.4 e shkallës Richter ka tronditur Greqinë pasditen e sotme. Epiqendra e tërmetit ishte në Janinë, ndërkohë që lëkundjet janë ndjerë...

Lajme të tjera

Web TV