test

Pësoi atak kardiak në Euro 2020/ Eriksen mund të kthehet luajë për Interin me këtë kusht

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Francesco Braconaro, mjeku që ështtë anëtar i komitetit tekniko-shkencor të FIGC, dha një intervistë për “Radio Kiss Kiss Napoli” në të cilën ai gjithashtu foli për të ardhmen e mundshme të Christian Eriksen, pas problemit serioz të zemrës që goditi futbollistin danez gjatë Danimarkës- Finlanda e Kampionatit të fundit Evropian, EURO 2020.

“Këtu te ne Christian Eriksen nuk mund të kishte përshtatshmërinë sportive. Nëse lojtari i hiqet defibrilator, nëse patologjia do të ishte e zgjidhshme atëherë ai do të jetë në gjendje të kthehet për të luajtur me Interin”, tha mjeku i njohur.

Ish-mesfushori i Tottenhamit është ende në Danimarkë duke u rikuperuar pas sëmundjes së shkaktuar në ndeshjen midis Danimarkës dhe Finlandës që kishte mbajtur të gjithë botën në pezull. Me këtë qëndrim të mjekut italian, Eriksen për momentin nuk a ndonjë mundësi të luajë me Interin, pas rregullat e vendosura nuk ia lejojnë.

Të fundit

Gara e Splitit në Kroaci/ Piloti shqiptar renditet në vendin e dytë

Piloti Gentjan Shaqiri arriti të marrë vendin e dytë me makinën e tij “Formula 3”, në Split të Kroacisë. Në...

“Minimumi jetik 200 euro, pensionet 100 euro”/ Dilaveri: Hendeku i thelluar

Eksperti i ekonomisë, Flobens Dilaveri, ka komentuar lidhur me pensionet dhe situatën në të cilën ndodhet shteti. Sipas Dilaverit, minimumi jetik është 200 euro, ndërsa...

Temperaturat e larta shkaktojnë viktimën e parë në Shqipëri

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. Bëhet me dije se i moshuari është Abaz Metaj dhe nga verifikimet...

Ankesa për votim të paligjshëm në zgjedhjet amerikane

Ish Presidenti Donald Trump, i cili pritet të jetë kandidat i Partisë Republikane në garën për Shtëpinë e Bardhë, thotë se njerëzit po votojnë...

Biden lehtëson rrugën për shtetësi rreth 500.000 çifteve në amerikë

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka prezantuar të martën një prej përpjekjeve më të mëdha për t’ua lehtësuar rrugën drejt shtetësisë qindra mijëra migrantëve në...

Lajme të tjera

Web TV