Rindërtimi nga tërmeti, Rama publikon pamjet nga lagjia ‘5 Maji’ në Tiranë: 3500 apartamente për 11 mijë banorë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Në total 3500 apartamente do të ndërtohen në lagjen 5 Maj në Tiranë për banorët, të cilëve ju shkatërruan banesat për shkak të tërmetit të 26 nëntorit 2019.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga kantieri i rindërtimit në Tiranë, ndërkohë që shton se do të ndërtohen gjithashtu edhe 5 objekte publike ndër të cilat edhe godina e përbashkët e tatime-doganave, 3 objekte arsimore, një shkollë profesionale, si edhe qendra franceze e edukimit të Teknologjisë Digjitale për rininë “ECOLE 42”.

“Lagjia 5 Maji në kantierin e Rilindjes pas tërmetit. 3500 apartamente për 11 mijë banorë, 5 objekte publike ndër të cilat edhe godina e përbashkët e tatime-doganave, 3 objekte arsimore, një shkollë profesionale, si edhe qendra franceze e edukimit të Teknologjisë Digjitale për rininë “ECOLE 42”, shkruan Rama.


Të fundit

Rindërtimi nga tërmeti, Rama publikon pamjet nga lagjia ‘5 Maji’ në Tiranë: 3500 apartamente për 11 mijë banorë

Në total 3500 apartamente do të ndërtohen në lagjen 5 Maj në Tiranë për banorët, të cilëve ju shkatërruan...

Po ecte me shpejtësi në rrugën Ksamil-Sarandë, mjeti del nga rruga dhe përmbyset, s’ka të lënduar

Një aksident rrugor ka ndodhur këtë mesditë në rrugën Ksamil – Sarandë. Mësohet se një mjet Ford Fiesta, duke ecur me shpejtësi, ka dalë nga...

Dikush i vë flakën rezidencës luksoze të çiftit të famshëm Beyonce dhe Jay-Z

Një rezidencë në Nju Orlins, që besohet se i përket çiftit të famshëm Beyonce dhe Jay-Z, është përfshirë nga flakët. Mediat e huaja bëjnë...

Rama publikon foton krah Dua Lipës: Brenda meje mbeti gjurma e vajzës së mençur e modeste

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa, ka mbërritur në Tiranë, ku pritet të zhvillojë një koncert. Gjatë vizitës së saj në kryeqytetin shqiptar, Dua është...

Dua Lipa vjen në Tiranë, Veliaj i dhuron kapelen e gruas tironse

Ylli i muzikës botërore, Dua Lipa, ka mbërritur në Shqipëri. E shoqëruar nga prindërit, Dukagjin dhe Anesa Lipa, si dhe i fejuari i saj,...

Lajme të tjera

Web TV