E rëndë në Itali/ U qëllua me thikë nga dy persona, 27-vjeçari shqiptar në gjendje të rëndë në spital

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një shtetas shqiptar 27 vjeç, i njohur për policinë, u plagos me thikë në shpinë të premten në mëngjes, rreth orës 13:30 në Romë. Ai u transportua në Spitalin San Camillo, ku ndodhet në gjendje të rëndë, pasi ka marrë një plagë në shpatull dhe një tjetër në bark.

I riu u plagos pas një mosmarrëveshje me dy të rinj të tjerë midis rrugës Magazzini Generali dhe rrugës “Gazometro”. Viktima u përpoq t’i ikte agresorëve, por pas 150 metrash ai u shemb në tokë afër një lokali në rrugën Ostiense mes një pellgu gjaku pa ndjenja.

 

Skena ndodhi në praninë e dhjetëra kalimtarëve dhe pati shumë telefonata në 112 dhe 118, që e transportuan të riun në spital. Policia është duke hetuar dhe është vënë në kërkim të dy autorëve.

Dëshmia e një bashkëkombasi po shqyrtohet nga policia
Policia ka marrë dëshminë e një shqiptari tjetër, mik i viktimës, i cili ishte me 26-vjeçarin kur ai u plagos. I riu, i cili dyshohet se u largua para se të vinte ndihma, u gjet më pas nga policia dhe unë u mor në pyetje. Dëshmitari, nga sa mësohet, jetonte në ndërtesën ku ndodhi plagosje, para së cilës kishte pasur më herë një grindje mes viktimës dhe dy sulmuesve të tij.


Të fundit

E rëndë në Itali/ U qëllua me thikë nga dy persona, 27-vjeçari shqiptar në gjendje të rëndë në spital

Një shtetas shqiptar 27 vjeç, i njohur për policinë, u plagos me thikë në shpinë të premten në mëngjes,...

Përmbytjet në Kinë/ Nëna e shpëtoi nga rrënojat e më pas vdiq, momenti kur ekipet e shpëtimit nxjerrin foshnjën (Video)

Pas Gjermanisë dhe Beligjikës, tashmë Kina po kalon një situatë të vështirë përsa i përket përmbytjeve nga reshjet e shiut. Deri më tani janë konfirmuar...

Vaksinim i detyrueshëm për mësuesit? Sqaron Drejtoria e Përgjithshme e Arsimit: S’ekziston një vendim i tillë

Nuk ka vendim për vaksinimin me detyrim të mësuesve! Kjo u bë me dije sot nga Drejtoria e Përgjithshme e Arsimit Parauniversitar, në një...

Kapet sërish kokainë në Portin e Durrësit, 6.5 kilogramë drogë e gjetur në kontejnerët e “Alba Exotic Fruit”

Kapet sërish kokainë në Portin e Durrësit në kontejnerët e bananeve që vijnë nga Amerika Latine. Policia e Durrësit vijon operacionin policor të koduar...

Lajme të tjera

Web TV