“Faleminderit për mbështetjen”/ Dua Lipa në konferencë për shtyp: Ndoshta mund të bëj një këngë shqiptare

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pas vizitës së saj në Tiranë, këngëtarja Dua Lipa e shoqëruar nga babai i saj Dukagjin Lipa ka zhvilluar një konferencë të përbashkët me kreun e Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ku të pranishëm kanë qenë edhe gazetare.

“Me vjen mirë që sot kam mundësinë me “Sunny Hill” dhe që mund të ndihmoj sa do pak. Kjo është një mënyrë e vogël se çfarë mund të bëj nga ana ime. I falënderoj të gjithë për mbështetjen”, ka thënë Dua.

Sa i përket festivalit të Sunny Hill Festival Dua tregoi se pjesëmarrës do të jenë artistë të vendeve të ndryshme, shqiptarë gjithashtu, ndërsa nuk tregoi emra konkretë duke e lënë surprizë deri në moment të fundit.

“Në vitin 2020 presim që festivali të jetë 4 ditor”, ka thënë Dukagjin Lipa.

Sa i përket realizimit të një këngë me vlerat, traditat shqiptare, Dua u shpreh se ka ende shumë punë dhe ndoshta kjo mund të arrihet nëpërmjet modernes dhe tradicionales shqiptare.


Të fundit

“Faleminderit për mbështetjen”/ Dua Lipa në konferencë për shtyp: Ndoshta mund të bëj një këngë shqiptare

Pas vizitës së saj në Tiranë, këngëtarja Dua Lipa e shoqëruar nga babai i saj Dukagjin Lipa ka zhvilluar...

Greqi/ Policia aksion në ujërat e Kretës, shpëtohen 37 emigrantë

Policia greke na ndërmarrë një operacion për shpëtimin e emigrantëve në bregdetin e Kretës. Gjatë gjithë operacionit, anijet tregtare lundruese injoruan thirrjet e fregatave turke...

Ekipi i Kosovës parakalon në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike “Tokio 2020” (Video)

Në orën 13:00 ka filluar zyrtarisht ceremonia hapëse e Lojërave Olimpike “Tokio 2020” dhe tashmë në stadiumin Olimpik ka parakaluar edhe ekipi i Kosovës. Shumica...

Itali/ Arrestohet shqiptari me 2 milionë euro kokainë në makinë, në pranga edhe vajza rumune që e shoqëronte

Policia italiane ka kapur një sasi prej 17 kilogramë kokainë të pastër për një vlerë prej 2 milion euro. Në pranga ka rënë një...

“Nder të jem në Shqipëri”/ Dua Lipa poston foto pas vizitës në Tiranë: Faleminderit për mikpritjen

Artistja e njohur me famë botërore Dua Lipa ka reaguar pas vizitës që pati ditën e sotme në Tiranë. Me një postim në Instagram ajo...

Lajme të tjera

Web TV