Rama publikon foton krah Dua Lipës: Brenda meje mbeti gjurma e vajzës së mençur e modeste

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa, ka mbërritur në Tiranë, ku pritet të zhvillojë një koncert.

Gjatë vizitës së saj në kryeqytetin shqiptar, Dua është takuar edhe me kryeministrin Edi Rama. Ky i fundit ka publikuar një foto krah këngëtares me origjinë shqiptare, ku shkruan se “brenda meje mbeti gjurma e vajzës së mençur, të edukuar e modeste”.

“DUA LIPA që ka kapur qiellin e botës muzikore s’ka nevojë për asnjë koment, ndërsa një koment për Duan që pata kënaqësinë të njoh, unë dua ta ndaj me ju.
Uroj që ajo të rrojë e të mbretërojë 100 vjet në fronin ku është ulur, po brenda meje mbeti gjurma e vajzës së mençur, të edukuar e modeste si të ishte askushi, e cila është me siguri krenaria e lumturia e prindërve dhe e krejt familjes së saj, pikërisht sepse çka i takon botës nga ylli i muzikës, nuk ka prekur asnjë fije atë çka u takon atyre nga vajza e tyre. Çfarë çike❤️”, shkruan Rama.


Të fundit

Rindërtimi nga tërmeti, Rama publikon pamjet nga lagjia ‘5 Maji’ në Tiranë: 3500 apartamente për 11 mijë banorë

Në total 3500 apartamente do të ndërtohen në lagjen 5 Maj në Tiranë për banorët, të cilëve ju shkatërruan...

Po ecte me shpejtësi në rrugën Ksamil-Sarandë, mjeti del nga rruga dhe përmbyset, s’ka të lënduar

Një aksident rrugor ka ndodhur këtë mesditë në rrugën Ksamil – Sarandë. Mësohet se një mjet Ford Fiesta, duke ecur me shpejtësi, ka dalë nga...

Dikush i vë flakën rezidencës luksoze të çiftit të famshëm Beyonce dhe Jay-Z

Një rezidencë në Nju Orlins, që besohet se i përket çiftit të famshëm Beyonce dhe Jay-Z, është përfshirë nga flakët. Mediat e huaja bëjnë...

Rama publikon foton krah Dua Lipës: Brenda meje mbeti gjurma e vajzës së mençur e modeste

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa, ka mbërritur në Tiranë, ku pritet të zhvillojë një koncert. Gjatë vizitës së saj në kryeqytetin shqiptar, Dua është...

Dua Lipa vjen në Tiranë, Veliaj i dhuron kapelen e gruas tironse

Ylli i muzikës botërore, Dua Lipa, ka mbërritur në Shqipëri. E shoqëruar nga prindërit, Dukagjin dhe Anesa Lipa, si dhe i fejuari i saj,...

Lajme të tjera

Web TV