Rita Ora poston foton duke uruar ekipin që përfaqëson Kosovën në Tokyo 2020

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Parakalimi i ekipit të Kosovës në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike ‘Tokio 2020’ ka tërhequr interesimin e shumë personaliteteve të njohura.

Pas spektaklit me fishekzjarrë dhe flakadanë të ndryshëm, filloi parakalimin i ekipeve sipas traditës.

Ekipi i Kosovës ishte i 67-ti në listën e parakalimit, ndërsa ekipit i prinë xhudistët Majlinda Kelmendi dhe Akil Gjakova, raporton Telegrafi.

Këngëtarja Rita Ora ka shpërndarë një postim të presidentes së Kosovës Vjosa Osmani për lojërat olimpike, duke uruar ekipin: “Përpara Kosova… Shumë fat”.


Të fundit

Rita Ora poston foton duke uruar ekipin që përfaqëson Kosovën në Tokyo 2020

Parakalimi i ekipit të Kosovës në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike ‘Tokio 2020’ ka tërhequr interesimin e shumë personaliteteve...

Veliaj në konferencë me Dua Lipa: Mirënjohës për këdo që na mbështeti pas tërmetit

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka falënderuar sot gjatë konferencës për shtyp këngëtaren Dua Lipa dhe babain e saj Dukagjin Lipa, për...

Shembet ura në Siberi nga dalja e lumit nga shtrati, bllokon hekurudhën më të gjatë në botë

Vërshimet si pasojë e reshjeve të furishme në Siberi kanë çuar në shembjen e një urë, duke e shkëputur hekurudhën siberiane, më e gjata...

Ministrja e Jashtme e Kosovës kundër “Mini-Shengenit”, thirrje nga Sllovenia: BE-ja duhet ta ndalë, rrezikon paqen në Ballkan

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla, mori pjesë sot në diskutimin jo formal mes ministrave të Jashtëm...

Kurbin/ Zjarri i ndezur i del jashtë kontrollit dhe djeg ullishtet, procedohet 45-vjeçarja

Një 45-vjeçare është proceduar nga Policia e Kurbinit për shkatërrim pronë nga pakujdesia. Uniformat blu bëjnë me dije se 45-vjeçarja A.T., banuese në fshatin Zhejë...

Lajme të tjera

Web TV