Aksidenti në Kroaci/ Balla i shpreh ngushëllimet familjeve të viktimave, falenderon kryeministrin Plenković për masat e mara

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialuste Taulant Balla ka reaguar për aksidentin e rëndë që ndodhi në Kroaci, ku humbën jetën 10 persona nga Kosova si dhe dhjetëra të tjerë kanë pësuar lëndime, pasi një autobus i Kosovës u përmbys teksa vinte në Prishtinë.

Përmes një postimi në rrjetin social facebook nimri dy i PS, Balla i ka shprehur ngushëllimet familjeve të viktimave, duke shpresuar shumë që të plagosurit rëndë të shërohen sa më shpejt.

Gjithashtu Balla ka falënderuar autoritetet kroate dhe kryeministrin Plenković për masat e marra në mënyrë të menjëhershme nga autoritetet vendore shëndetësore.

Postimi i plotë i Taulant Ballës:

💔 🇦🇱😰🇽🇰 Pikëllim i madh këtë ditë të dielë prej lajmit që erdhi nga Kroacia për aksidentin e rëndë me humbje jetësh të motrave dhe vëllezërve tanë kosovarë, teksa ktheheshin në atdhe me autobuzin e linjës Frankfurt-Prishtinë. I bashkohem ngushëllimeve për familjet e viktimave, duke shpresuar 🙏 shumë që të plagosurit rëndë të shërohen. Falenderim për autoritetet e Qeverisë së Kroacisë Andrej Plenković për masat e marra në mënyrë të menjëhershme nga autoritetet vendore shëndetësore.


Të fundit

Aksidenti në Kroaci/ Balla i shpreh ngushëllimet familjeve të viktimave, falenderon kryeministrin Plenković për masat e mara

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialuste Taulant Balla ka reaguar për aksidentin e rëndë që ndodhi në Kroaci,...

Aksidenti me 10 viktima/ Ministri kroat i Shëndetësisë: 44 të plagosur, 15 persona janë lënduar rëndë, përfshirë një vajzë të mitur

Ministri kroat i Shëndetësisë, Vili Berosh, ka dhënë detaje të reja për aksidentin në Slavonski-Brod, ku në mëngjesin e sotëm u aksidentua një autobus...

Dua Lipa e lumtur që vizitoi Shqipërinë, ndan me 69 milionë ndjekësit fotot më të bukura

Këngëtarja e famshme shqiptare, Dua Lipa, ka zbuluar përmes postimeve në rrjetet sociale se është lumturuar shumë me mikpritjen që i kanë bërë gjatë...

“Nuk ikën askush nga Tirana pa…”/ Me doreza dhe lopatë në duar, Dua Lipën nuk e keni parë asnjëherë kështu (Video)

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa, ishte disa ditë më parë në Shqipëri, ku është pritur nga kryeministri, Edi Rama, dhe kryetari i Bashkisë...

Rama mesazh ngushëllimi për aksidentin në Kroaci: Fatkeqësi pikëlluese! Lutem që të plagosurit rëndë t’ia dalin

Kryeministri Edi Rama ka shprehur ngushëllimet për aksidentin tragjik në Koraci ku 10 shqiptarë nga Kosova kanë humbur jetën. Përmes një postimi në ‘Twitter’,...

Lajme të tjera

Web TV