“Djali i shqiponjave”, i dashuri i Dua Lipës u tregon të huajve për Skënderbeun (Foto)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Prej dy ditësh Dua Lipa bashkë me familjen e saj ndodhet në Shqipëri.  Gjithashtu së bashku me të është edhe partneri i saj, Anwar Hadid i cili mesa duket e ka pëlqyer Shqipërinë dhe nuk ka nguruar që ta publikojë në rrjetet sociale.

Së fundmii Anwar së bashku me Duan vizituan Kalanë e Krujës. Ai ka publikuar në Instagram një foto nga skulptura e Skëndërbeut dhe shkruan se ai është djali i shqiponjave dhe më i madhi i vendit në Shqipëri.

Gjithashtu ai ka postuar edhe në foto të flamurit të Skëndërbeut me shqiponjat dykrenare.

Dua mbërriti në Shqipëri për të parë nga afër punimet që po zhvillohen për mobilimin e kopshtit me fondet që janë mbledhur nga shqitja e bluzave “Lutu për Shqipërinë”, një inciativë kjo e marrë nga vetë këngëtarja dhe nga miqtë e saj.

222508841 301829691699788 6005032944976053216 n
220655690 174306227970771 8991685261198717849 n


Të fundit

Sarandë/ Muzikë pas orarit të lejuar, ndëshkohen me gjobë 1 milion lekë secili 2 subjekte

Në zbatim të planit të masave për garantimin e rendit dhe qetësisë publike dhe monitorimin e lokaleve që vijojnë...

“Mik Festival”/ Klosi: Numri i turistëve më i lartë se 2019-ën, po punojmë për një paketë të plotë turistike

Nga Pusteci, ku ishte i pranishëm në organizimin e “Mik Festival”, ministri i Turizmit, Blendi Klosi, foli për rëndësinë që ka turizmi shqiptar. Ai tha...

Aksidenti tragjik në Kroaci/ Flasin të mbijetuarit: E gjitha ndodhi brenda 1 minute, autobusi ra zvarrë rreth 100 metra

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga aksidenti i rëndë që ka ndodhur sot në Kroaci, ku autobusi i linjës Frankfurt – Prishtinë...

Varianti Delta në Shqipëri/ Manastirliu: Vaksinimi arma më e fuqishme për të frenuar përhapjen

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka reaguar pas lajmit se varianti Delta i virusit po qarkullon në Shqipëri. Nëpërmjet një statusi në rrjete sociale, ajo...

Korçë/ Humbën rrugën në malin e Moravës, policia gjen pas disa orësh babë e bijë nga Siria

Policia Kufitare në bashkëpunim me shërbimet FRONTEX-it, Komisariatet e Policisë Devoll dhe Korçë, ju vijnë në ndihmë dy shtetasve të huaj të cilët kishin...

Lajme të tjera

Web TV