Dua Lipa e lumtur që vizitoi Shqipërinë, ndan me 69 milionë ndjekësit fotot më të bukura

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Këngëtarja e famshme shqiptare, Dua Lipa, ka zbuluar përmes postimeve në rrjetet sociale se është lumturuar shumë me mikpritjen që i kanë bërë gjatë vizitës në Shqipëri.

Në këtë udhëtim që bëri për të parë nga afër punimet që po zhvillohen për mobilimin e kopshtit, “Sunny Hill Kindergarten”, me fondet që janë mbledhur nga shitja e bluzave “Lutu për Shqipërinë”, Dua ishte e shoqëruar nga familja dhe i dashuri i saj, Anwar Hadid.

Artisja me famë botërore ka qenë gjithashtu edhe në qytetin e Krujës, ku sigurisht ka vizituar Kalanë e Krujës. E disa nga fotot më të bukura të realizuara atje, Lipa ka vendosur që t’i ndajë me 69.3 milionë ndjekësit në “Instagram”.

Në njërën nga fotot, Dua shfaqet teksa bën me duar simbolin e shqiponjës, duke i bërë krenarë gjithë fansat e saj shqiptarë. Ajo ka publikuar gjithashtu edhe një foto të skulpturës së Skënderbeut dhe imazhe të familjarëve të saj.


Të fundit

Dua Lipa e lumtur që vizitoi Shqipërinë, ndan me 69 milionë ndjekësit fotot më të bukura

Këngëtarja e famshme shqiptare, Dua Lipa, ka zbuluar përmes postimeve në rrjetet sociale se është lumturuar shumë me mikpritjen...

“Nuk ikën askush nga Tirana pa…”/ Me doreza dhe lopatë në duar, Dua Lipën nuk e keni parë asnjëherë kështu (Video)

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa, ishte disa ditë më parë në Shqipëri, ku është pritur nga kryeministri, Edi Rama, dhe kryetari i Bashkisë...

Rama mesazh ngushëllimi për aksidentin në Kroaci: Fatkeqësi pikëlluese! Lutem që të plagosurit rëndë t’ia dalin

Kryeministri Edi Rama ka shprehur ngushëllimet për aksidentin tragjik në Koraci ku 10 shqiptarë nga Kosova kanë humbur jetën. Përmes një postimi në ‘Twitter’,...

Kapen dy ngarkesa me drogë në kufirin greko-shqiptar (Foto)

Ne Kestrinti, Igumenicë janë kapur pas mesnate dy shtetas shqiptarë duke transportuar me krahë 2 canta që përmbanin 31  pako me 33 kg 260...

Media kroate: Ky është shkaku i aksidentit, njëri nga shoferët vdiq

Të paktën 10 persona kanë vdekur në një aksident afër Slavonski në Koraci, dhe të paktën 40 persona po marrin trajtim mjekësor. Sipas medias kroate, 24sata.hr,...

Lajme të tjera

Web TV