Tragjike/ Ishte nisur nga Gjermania, aksidentohet në Kroaci autobusi me shqiptarë, raportohet për 10 viktima

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Slavonski Brod të Kroacisë, ku të paktën 10 persona kanë ndërruar jetë pasi autobusi me të cilin udhëtonin ka dalë nga rruga dhe është përmbysur.

Mediat kosovare raportojnë se autobusi ishte i mbushur me shqiptarë të Kosovës që ishin nisur nga Frankfurti drejt Prishtinës, ndërkohë që sipas hetimeve paraprake, dyshohet se aksidenti ka amrdhur për shkak se shoferin e ka zënë gjumi në timon.

30 persona janë nisur me urgjencë në spital, ndërkohë që disa qytetarë të tjerë raportohet të jenë ende të bllokuar në autobus. Në vendngjarje ndodhet policia dhe ekipi i zjarrfikësve, të cilët po punojnë për nxjerrjen e tyre.


Të fundit

Aksidenti me 10 viktima, Kurti: S’kemi njoftim zyrtar për detajet, Ministri i Brendshëm drejt Kroacisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar pas lajmit se një autobus me targa kosovare është aksidentuar në Kroaci...

Mjeku kroat jep detaje nga aksidenti tragjik i autobusit kosovar: 45 persona janë të lënduar, 8 në gjendje rëndë

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Kroaci. Si pasojë e këtij aksidenti dyshohet të kenë humbur jetën 10 persona, të...

Detaje për tragjedinë në Kroaci, dyshohet se shoferin e zuri gjumi

Detaje të reja për tragjedinë në Kroaci, dyshohet se shoferin e zuri gjumi. Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Kroaci....

Tragjike/ Ishte nisur nga Gjermania, aksidentohet në Kroaci autobusi me shqiptarë, raportohet për 10 viktima

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Slavonski Brod të Kroacisë, ku të paktën 10 persona kanë ndërruar jetë pasi autobusi me...

Abonetë e përgjithshme u pezulluan për një muaj, Veliaj sqaron: Kompanitë i falsifikonin, do largohen nga qarkullimi

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj shpjegoi dje se pezullimi për më pak se 1 muaj i aboneve të përgjithshme në Tiranë, u...

Lajme të tjera

Web TV