Fico: Ja 10 qytetet ku janë regjistruar raste me variantin Delta të Covid

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Varianti Delta i Covid është shtrirë në 10 qytete. Lajmin e dha drejtoresha e ISHP-së, Albana Fico.

“Numri i bashkive ka shkuar në 10 ndërkohë që në raport femra meshkuj, 52 me 48 dhe në shërbimin e sëmundjeve infektive janë të shtruar 9 pacientë. Rreth 500 mijë të vaksinuar me dozën e dytë. Varianti Delta në Tiranë, Elbasan, Shkodër, Lezhë, Kavajë, Gjirokastra, Korçë, Peqini, Mati dhe Vlora”, njofton Fico.

 


Të fundit

Fico: Ja 10 qytetet ku janë regjistruar raste me variantin Delta të Covid

Varianti Delta i Covid është shtrirë në 10 qytete. Lajmin e dha drejtoresha e ISHP-së, Albana Fico. “Numri i bashkive...

Rakacolli: Varianti Delta qarkullon gjerësisht në Shqipëri! Ka një rritje të lehtë të numrit të infeksioneve ditore

Zv/ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli, bën me dije se varianti Delta i Covid qarkullon gjerësisht në vendin tonë. "Në vend ka një rritje të lehë...

“Yll”/ Rama uron xhudisten kosovare për triumfin në Lojërat Olimpike: Bravo

Kosova ka siguruar një tjetër medalje Olimpike në “Tokyo 2020”. Pas Distria Krasniqit, ishte radha e Nora Gjakovës për të lënë gjurmë në Japoni. Ajo ka...

The Daily Colonist (1940)/ Mbreti Zog po mëson anglishten dhe ngadalë po fiton zakonet dhe pikëpamjet e një anglezi

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 26 Korrik 2021 “The Daily Colonist” ka botuar, me 13 tetor 1940, në faqen n°4, një shkrim në lidhje me mësimin...

Kosova bën historinë në Lojërat Olimpike, merr medaljen e dytë të artë! Nora Gjakova shpallet Kampione Olimpike në Tokio

Pas Distria Krasniqi, Kosova siguron një tjetër medalje Olimpike. Nora Gjakova shkruan emrin me germa të arta duke i dhuruar vendin të sajë një...

Lajme të tjera

Web TV