I shpallur në kërkim nga Interpol për trafik droge/ Policia greke arreston shqiptarin, pritet ekstradimi në Shqipëri

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një shqiptar, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur është arrestuar ditën e sotme nga autoritetet greke në Prevezë.

Sipas mediave greke shqiptari i arrestuar ishte pjesë e Listës së Kuqe të Kërkimit Ndërkombëtar nga Interpol në Shqipëri dhe ishte në kërkim për kultivimin e drogës.

Pas arrestimit ai u dërgua në Prokurorinë Publike të Prevezës dhe filloi procedura për ekstradimin e tij në Shqipëri.


Të fundit

I shpallur në kërkim nga Interpol për trafik droge/ Policia greke arreston shqiptarin, pritet ekstradimi në Shqipëri

Një shqiptar, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur është arrestuar ditën e sotme nga autoritetet greke në...

Balluku: 9 ujësjellësa në Tepelenë e Memaliaj pjesë e projektit për efiçencën e energjisë

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, së bashku me Drejtorin e Agjencisë për Efiçencën e Energjisë, Eltar Deda, ishin në Memaliaj ku ndoqën...

Me shpejtësi të lartë dhe të dehur në timon, policia arreston 16 shoferë

Në kuadër të planit operacional ‘Respekto rregullat e qarkullimit, shpëto jetë’, policia ka vijuar me kontrollet në zonat me risk të lartë për ngjarjet...

“Pa makinë e celular, në shtëpi me qira”, si jetonte bosi shqiptar i drogës në Kolumbi

Shqiptari Agim Çerma i njohur ndryshe si “Jimmy”, i përfshirë në një organizatë kriminale për 7 vite fshihej pas jetës së thjeshtë që mundohej...

“Do bëhet pishman kur të rritet”, Ajola Xoxa tregon si e refuzoi Kajani Dua Lipën

Ardhja e Dua Lipës në Shqipëri ka qenë lajmi kryesor i ditëve të fundit në media. Këngëtarja shqiptare me famë botërore, pasi vizitoi Bashkinë e...

Lajme të tjera

Web TV