Vrasja në Klos, policia zbardh ngjarjen: Arrestohen nënë e bijë, bashkëpunuan dhe goditën me sende të forta 48-vjeçarin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Policia ka zbardhur vrasjen e 48-vjeçarit Ylber Elezi duke cilësuar si autore nënë e vajzë.

Sipas njoftimit zyrtar, nënë e bijë bashkëpunuan me njëra-tjetrën dhe e goditën me sende të forta burrin.

Ngjarja ndodhi ditën e sotme në fshatin Gurrë e Vogël të Klosit.

NJOFTIMI NGA POLICIA:

Klos, Mat

Zbardhet dhe dokumentohet ngjarja e ndodhur më datë 25.07.2021, në fshatin Gurrë e Vogël, Klos, ku u gjet pa shenja jete shtetasi Y. L.

Arrestohet bashkëshortja dhe vajza e tyre, si të dyshuara për vrasjen e 47-vjeçarit.

Në vijim të veprime të kryera nga grupi i posaçëm hetimor, i ngritur në Komisariatin e Policisë Mat, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Mat, në bazë të provave të grumbulluara u bë arrestimi në flagrancë i shtetaseve :

M. L., 51 vjeçe dhe A. L., 21 vjeçe (nënë e bijë).

Nga tërësia e veprimeve hetimore të kryera dyshohet se dy shtetaset e lartpërmendura në bashkëpunim me njëra tjetrën, në banesë kanë goditur me sende të forta duke i shkaktuar vdekjen e menjëhershme shtetasit Y. L.

Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë se Rrethit Gjyqësor Mat, për veprën penale “Vrasja për shkak të marrëdhënieve familjare “.


Të fundit

Vrasja në Klos, policia zbardh ngjarjen: Arrestohen nënë e bijë, bashkëpunuan dhe goditën me sende të forta 48-vjeçarin

Policia ka zbardhur vrasjen e 48-vjeçarit Ylber Elezi duke cilësuar si autore nënë e vajzë. Sipas njoftimit zyrtar, nënë e...

“Babi, ku është mami?”/ Historia tragjike e nënës që vdiq në aksidentin në Kroaci

Të dërrmuar, me lot në sy, por me pak fije shprese në fytyrë, kështu duken rreth 30 anëtarët e familjeve dhe të afërmit e...

Gjonaj në Londër, firmoset marrëveshja për transferimin e të burgosurve shqiptarë

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, po zhvillon një vizitë pune në Londër, prej ku ka firmosur edhe marrëveshjen për transferimin e të burgosurve. Kjo marrëveshje...

I prangosur, shoferi i autobusit që e zuri gjumi në timon dërgohet para prokurorit

Shoferi i autobusit që shkaktoi ditën e djeshme aksidentin tragjik në Kroaci, është parë sot duke shkuar në prokurori, i prangosur dhe i shoqëruar...

Majlinda Kelmendi i jep fund karrierës: E mbyll këtu, doja ta bëja para Lojërave Olimpike

Majlinda Kelmendi, xhudistja që i solli medaljen e parë olimpike në histori Kosovës, ka deklaruar se pas Tokios do t’i japë fund karrierës në...

Lajme të tjera

Web TV