Humb jetën 11-vjeçarja në Itali, ishte prekur nga varianti Delta

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Itali.

Mediat e vendit fqinj, shkruajnë se një 11-vjeçare e konfirmuar me variantin Delta të virusit, nuk ka arritur të fitojë sëmundjen.

E mitura vuante nga një sëmundje e rrallë metabolike dhe kontakti me infeksionin, ka rezultuar fatale për të shkruajnë mediat.
Ajo ndodhej prej ditësh e shtruar në spitalin Giovanni Di Cristina në Palermo.

“E reja ishte infektuar nga motra e saj, e cila kishte qenë para disa ditësh në Spanjë. Asnjë në familje nuk ishin vaksinuar.

Vogëlushja prej 10 vitesh trajtohej në spital, për shkak të një sëmundje të rrallë. Ajo u pranua në spital dy javë më parë, ndërsa për fat të keq, nuk arriti të fitojë betejën me virusin dhe ndërroi jetë sot”, u shpreh Presidenti i Rajonit të Sicilisë, Nello Musumeci.


Të fundit

Manastirliu: Hapet Njësia e Hemodinamikës për ndërhyrjet në zemër dhe ato neurologjike në Spitalin Memorial Fier

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka inspektuar Shërbimin e ri të Hemodinamikes në Spitalin Memorial Fier,...

Operacioni antidrogë në Tiranë, policia jep detaje: Sekuestruam mbi 1 kg kokainë

Policia ka dhënë detaje lidhur me operacionin antidrogë të zhvilluar ditën e sotme në Tiranë. Njoftim i Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë: Sektori për Hetimin e...

BE për raportin final të zgjedhjeve nga OSBE/ODIHR: Konfirmoi se zgjedhjet ishin të organizuara mirë

Delegacioni i Bashkimit Europian në vendin tonë ka reaguar në lidhje me publikimin e raportit përfundimitar të OSBE-ODIHR në lidhje me zgjedhjet parlamentare të...

Rama publikon pamje nga Kanionet e Erzenit: Natyrë spektaklolare

Këtë pasdite, kryeministri Edi Rama ka ndarë pamje nga Kanionet e Lumit Erzen. Me anë të një video në rrjetet sociale, Rama u uron të...

Shpëtoi prej policisë gjatë operacionit antidrogë, i arratisuri kapet disa minuta më vonë

Kapet drejtuesi i Benz-it që i iku policisë gjatë operacionit dhe madje rrezikoi jetën e efektivëve. Policia ka arritur ta kapë pas disa minutash, disa...

Lajme të tjera

Web TV