Operacioni antidrogë në Tiranë, policia jep detaje: Sekuestruam mbi 1 kg kokainë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Policia ka dhënë detaje lidhur me operacionin antidrogë të zhvilluar ditën e sotme në Tiranë.

Njoftim i Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë:

Sektori për Hetimin e Narkotikëve në DVP Tiranë, mesditën e sotme zhvilloi një operacion për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e shpërndarjes së drogave të forta. Gjatë operacionit, shërbimet e Policisë kanë ndaluar një automjet, për ta kontrolluar, por drejtuesi i automjetit nuk i është bindur urdhrit të punonjësve të Policisë për të hapur dyert e makinës dhe është larguar me shpejtësi duke rrezikuar jetën e punonjësve të Policisë. Pas disa minuta ndjekjeje nga ana e Policisë, është bërë i mundur bllokimi i mjetit dhe ndalimi i drejtuesit të tij, i cili është i shoqëruar në ambientet e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë. Nga ana e strukturave hetimore të DVP Tiranë, në bashkëpunim me Prokurorinë, po shqyrtohen dhe analizohen veprimet e drejtuesit të mjetit dhe arsyeja e kundërshtimit të urdhrit të punonjësve të Policisë.

Policia ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale 1 kilogramë e 128 gramë lëndë narkotike të dyshuar kokainë dhe ka shoqëruar disa persona.


Të fundit

Operacioni antidrogë në Tiranë, policia jep detaje: Sekuestruam mbi 1 kg kokainë

Policia ka dhënë detaje lidhur me operacionin antidrogë të zhvilluar ditën e sotme në Tiranë. Njoftim i Drejtorisë Vendore të...

BE për raportin final të zgjedhjeve nga OSBE/ODIHR: Konfirmoi se zgjedhjet ishin të organizuara mirë

Delegacioni i Bashkimit Europian në vendin tonë ka reaguar në lidhje me publikimin e raportit përfundimitar të OSBE-ODIHR në lidhje me zgjedhjet parlamentare të...

Rama publikon pamje nga Kanionet e Erzenit: Natyrë spektaklolare

Këtë pasdite, kryeministri Edi Rama ka ndarë pamje nga Kanionet e Lumit Erzen. Me anë të një video në rrjetet sociale, Rama u uron të...

Shpëtoi prej policisë gjatë operacionit antidrogë, i arratisuri kapet disa minuta më vonë

Kapet drejtuesi i Benz-it që i iku policisë gjatë operacionit dhe madje rrezikoi jetën e efektivëve. Policia ka arritur ta kapë pas disa minutash, disa...

Humb jetën 11-vjeçarja në Itali, ishte prekur nga varianti Delta

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Itali. Mediat e vendit fqinj, shkruajnë se një 11-vjeçare e konfirmuar me variantin Delta të virusit, nuk ka...

Lajme të tjera

Web TV