‘Shkrihet’ PD në Korçë/ Jep dorëheqjen kreu i partisë, sekretari dhe 13 anëtarë të Kryesisë: Basha po e kthen partinë në klienteliste

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Sekrtari i PD, dega Korçë, Devis Osman si dhe 13 anëtarë kryesie të Partisë Demokratike të kësaj dege kanë paraqitur dorëhejen e tyre nga funksionet që mbajnë.

Në një letër publike, ata bëjnë me dije edhe motivacionin e dorëheqjes së tyre.

Gjykojmë se kryetari i PD me arrogancën e tij po e kthen PD në një parti klienteliste dhe në funksion vetëm të interesave personale.

Me veprimet apo mosveprimet e tij, kja hedhur poshtë të gjithë punën tonë të ngritur me mund dhe sakrifica gjatë 8 viteve opozitë.

Gjithashtu me kë3të mënyrë drejtimi, mendojmë se PD po mbahet qëllimisht e frenuar prej tij, për të luftuar keq-qeverisjen e Edi Ramës.

Të ndodhur në këto kushte, e gjejmë të pamundur ushtrimin e funksioneve tona dhe të shohim me optimizëm drejt të ardhmes së kësaj partie.

Theksojmë se jemi dhe mbetemi anëtarë të PD dhe mbështetës të ideve dhe vlerave që ajo mbart që nga dita e krijimit të saj”, thuhet në letër.

EMRAT

Arjan Haruni
Mirela Qeleshi
Alketa Ballkani
Arben Fezolli
Enton Trako
Edmond Çajku
Leonard Trebicka
Irvin Bode
Arjana Jorgji
Viola Tasi
Andrea Mano
Sotiraq Terezi
Devis Osman

 


Të fundit

‘Shkrihet’ PD në Korçë/ Jep dorëheqjen kreu i partisë, sekretari dhe 13 anëtarë të Kryesisë: Basha po e kthen partinë në klienteliste

Sekrtari i PD, dega Korçë, Devis Osman si dhe 13 anëtarë kryesie të Partisë Demokratike të kësaj dege kanë...

Gjykata e Posaçme vendos sot për “Gërdecin”, familja Durdaj letër GJKKO: Gjykoni ish-ministrin Fatmir Mediu

Gjykata e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar do të shqyrtojë ditën e sotme kërkesën e SPAK për të rifilluar ndjekjen penale ndaj...

Babai i Dua Lipës poston fotot nga Vlora me Edi Ramën: Mendoj se kam bërë një mik

Duket se këngëtarja e famshme shqiptare, Dua Lipa, dhe familja e saj janë ende në Shqipëri. Babai i artistes, Dukagjini, ka publikuar ditën e...

Përmbysi autobusin në Kroaci, Gjykata vendos 1 muaj arrest me burg për shoferin

Kroaci Gjykata në Kroaci ka vendosur një muaj paraburgim për shoferin e autobusit që shkaktoi tragjedinë shqiptare, ku humbën jetën 10 persona. Dje autoritetet kroate dëgjuan...

“Shmangni daljen në diell”/ Kjo javë do jetë më e vështira, temperaturat mbi 40°C

Kjo javë pritet të jetë një ndër javët më të vështira sa i përket temperaturave të larta por jo vetëm. Mbi rajonin e Ballkanit...

Lajme të tjera

Web TV