Kalimi në kufi, Greqia lehtëson masat kufizuese për shqiptarët

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pala greke njofton se ka lehtësuar sërish masat në pikat kufitare për emigrantët shqiptarë. Sot, grekët njoftojnë se të gjithë shtetasit që duan të kalojnë kufirin, duhet të kenë formularin plf, certifikatën e vaksinimit (ku shtetasit duhet të kenë kaluar 14 ditë nga doza e dytë e vaksinës) ose testin anticovid, i cili, ndryshe nga më parë, është i vlefshëm si nga institucionet shëndetësore shtetërore, ashtu edhe ato private, test normal apo test i shpejtë (rapid test).

Në çdo rast, testet anticovid do të njihen nga efektivët e doganës greke në pikat kufitare. Njoftimi u bë i ditur pas konfuzionit të shkaktuar ditët e fundit në pikat kufitare greke me Shqipërinë. Ky sqarim lehtëson procedurat e testimit anticovid për të gjithë ata shtetas që nuk kanë një certifikatë vaksinimi.


Të fundit

Kalimi në kufi, Greqia lehtëson masat kufizuese për shqiptarët

Pala greke njofton se ka lehtësuar sërish masat në pikat kufitare për emigrantët shqiptarë. Sot, grekët njoftojnë se të...

Briken Calja u rendit i katërti në Tokio, Rama: Meriton një bravo të madhe

Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në rrjetet sociale ka uruar Briken Caljan për rezultatin mjaftë të mirë në Lojërat Olimpike. Calja ishte...

Temperaturat përvëluese/ Dy policët kapen duke kryer marrëdhënie gjatë orarit të punës në makinë (Video)

Një skenë e pazakontë u filmua nga një qytetar në Meksikë dhe dy oficerë policie tashmë janë vendosur në telashe. Kjo pasi ata janë...

E moshuara kthehet në heroinë, shpëton foshnjen që ra nga 20 m lartësi

Një grua është duke u konsideruar si një heroinë në vendin e saj. 64-vjeçarja Sveltana Sanarova, ka arritur të shpëtojë me sukses një foshnje...

Pas një muaji, rikthehen viktimat nga Covid-19/ Ja sa raste u regjistruan gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen ndaj Covid19, për të mbrojtur veten dhe njerëzit e afërt dhe për të frenuar përhapjen...

Lajme të tjera

Web TV