“I nxehti afrikan nuk do të ikë as në fillim të gushtit”/ Sinoptikanët tregojnë ç’do ndodhë dy ditët në vijim

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Shqipëria vijon të mbetet në ndikim të motit të nxehtë dhe kjo valë e të nxehtit afrikan nuk do të tërhiqet edhe gjatë fillimit të muajit Gusht, paralajmërojnë ekspertët.

Sipas sinoptikanëve të Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, gjatë dy ditëve të fundit të muajit sërish do të ketë mot të kthjellët.

Era do të ketë drejtim kryesor veriperëndimin e lehtë dhe në bregdet do të sjellë valëzim të ulët.

Temperaturat ashtu sikundër shihen në tabelën më poshtë do të pësojnë rënie të lehta, por kjo rënie do të reflektohet më së shumti në termometër sesa do të jetë e ndjeshme në përditshmërinë tonë.


Të fundit

“I nxehti afrikan nuk do të ikë as në fillim të gushtit”/ Sinoptikanët tregojnë ç’do ndodhë dy ditët në vijim

Shqipëria vijon të mbetet në ndikim të motit të nxehtë dhe kjo valë e të nxehtit afrikan nuk do...

Sekuestrohen armë zjarri, drogë, fara kanabis dhe para CASH, arrestohen 4 të rinj në Fier e Lushnjë (Video)

Katër persona janë arrestuar nga forcat e Drejtorisë së Policisë Fier pas kontrolleve intensive për rritjen e parametrave të sigurisë dhe goditjen e paligjshmërisë. Si...

Këmbana e përsëritur e tërmeteve në vend, domosdoshmëria emergjente për të qenë të përgatitur

Dje u regjistruan lëkundje tërmeti me epiqendër në detin Adriatik, lëkundjet sizmike të të cilit janë ndjerë deri në qytetin e Lezhës, duke shkaktuar...

Zero minuta vonesa në kufi në 2023 dhe lëvizje e lirë e mallrave! Firmosen marrëveshjet e mëdha rajonale në Shkup

Zero minuta vonesa në kufi në 2023, një leje pune vitin e ardhshëm, kualifikim i përbashkët, marrëveshje për shëndetin dhe 3-fishin i kapaciteteve në...

“Ballkani i hapur”/ Kurti mungoi në takimin Rama-Vuçiç dhe Zaev, reagon qeveria e Kosovës

Qeveria e Kosovës thotë se iniciativa e “mini-Shengenit” është nismë pa vizion për rajonin. Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, nuk ka marrë pjesë në Forumit...

Lajme të tjera

Web TV