Zjarr në Këlcyrë, digjen 10 ha kullota dhe 5 ha pyje në lartësitë e Ballabanit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pas Përmetit edhe në Këlcyrë janë shfaqur vatra zjarri. Sipas burimeve janë djegur 10 hektarë kullota dhe 5 hektarë pyje gur në lartësitë e Ballabanit.

Situata është jashtë kontrollit teksa zjarri ka shkuar deri në zonën e cila përfshihet nga qarku i Beratit.

Mësohet se zjarrfikëset e kanë të pamundur të ndërhyjne dhe prej terrenit të vështirë asnjë masë nuk është marrë për të shuar flakët

 


Të fundit

Zjarr në Këlcyrë, digjen 10 ha kullota dhe 5 ha pyje në lartësitë e Ballabanit

Pas Përmetit edhe në Këlcyrë janë shfaqur vatra zjarri. Sipas burimeve janë djegur 10 hektarë kullota dhe 5 hektarë...

Koha nuk ka lënë “gjurmë” në trupin e saj/ Ja këngëtarja 44-vjeçare me linjat e përsosura  

Me nisjen e sezonit veror, këngëtarja e njohur Ledina Çelo ka ngritur temperaturat duke publikuar në rrjetet e saj sociale foto, me anë të...

“Dy vëllezërit pajtohen e rrahin drejtorin e Kadastrës”, reagon Lame: Meme më të bukur nuk kisha parë

Drejtori i Kadastrës Artan Lame reagon ndaj lajmit të pavërterë sipas të cilit drejtori i kadastres se Elbasanit është rrahur. Me anë të një postimi...

Zjarri në Përmet, digjen 3 ha kullota dhe 2 ha pyje

Pas situatës kritike me zjarret në Vlorë, një vatër është aktivizuar edhe në Përmet. Flakët kanë përfshirë një sipërfaqe të madhe në kullotave në...

Bashkëshortja e Boris Johnson sërish shtatzënë: Aborti më la “zemërthyer”

Kryeministri britanik, Boris Johnson do të bëhet baba për herë të dytë me bashkëshorten e tij Carrie Symonds. Bashkëshortja e Johnson bëri lajmin e ditur...

Lajme të tjera

Web TV