Lëkundje të forta tërmeti në Greqi, ja ku ishte epiqendra

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një tërmet me magnitudë 5.3 të shkallës Rihter është regjistruar mëngjesin e sotëm, në Nisyros në Greqi.

Instituti Gjeodinamik i Observatorit Kombëtar të Athinë, e ka raportuar si një tërmet të “fortë” këtë të sotmin, i cili është pasuar edhe nga dy lëkundje tjera me 4.7 dhe 4.1 të shkallës Rihter.

Epiqendra u shënua 22 kilometra në jug-perëndim të qytetit Nisyros. Deri nuk është raportuar për dëme.


Të fundit

Lëkundje të forta tërmeti në Greqi, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 5.3 të shkallës Rihter është regjistruar mëngjesin e sotëm, në Nisyros në Greqi. Instituti Gjeodinamik i...

Parashikimi i motit, 1 gusht 2021

Muaji që lamë pas pati një ndërthurje të temperaturave dhe në ditët e fundit u vu re një ulje e ndjeshme e tyre. Disa zona...

Horoskopi ditor, 1 gusht 2021

Dashi Dashuria: Këtë të diel do të keni një ditë të qetë me partnerin/en tuaj nëse keni, pa debate dhe pa telashe. Puna:Mos u jepni...

19 gra e fëmijë mbërrijnë në Qamshli, u dorëzohen autoriteteve shqiptare

Gratë dhe fëmijët që do të riatdhesohen nga kampet e ISIS në Shqipëri, tashmë kanë mbërritur në Qamashli (Kurdistian Sirian). Aty u mbajt një...

Kurti letër homologut kroat: Ndihma që u dhatë të lënduarve në aksidentin tragjik tregoi vlerat dhe shpirtin tuaj bujar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka dërguar letër falënderimi homologut kroat, Andrej Plenković, përmes së cilës ai ka shprehur falënderimin e tij dhe...

Lajme të tjera

Web TV