Një vit nga ndarja nga jeta e të ëmës, Rama viziton varrin e prindërve: Kur vdes nëna, bëhesh fëmijë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Sot mbushet një vit nga ndarja nga jeta e nënës së kryeministrit Edi Rama, Aneta Rama.

Ka qenë ky i fundit që ka postuar foto në rrjetin social ‘Facebook’ nga varri i prindërve të tij, duke e shoqëruar me një mesazh prekës.

“Kur vdes babai bëhesh burrë, kur vdes nëna bëhesh fëmijë dhe kur të dy të shohin nga lart, lutesh të jesh i denjë për dashurinë e tyre…,”-shkruan Rama krahas fotove të postuara.

Kujtojmë se nëna e kryeministrit ndërroi jetë më 1 gusht të 2020-s, në moshën 82-vjeçare.


Të fundit

Një vit nga ndarja nga jeta e të ëmës, Rama viziton varrin e prindërve: Kur vdes nëna, bëhesh fëmijë

Sot mbushet një vit nga ndarja nga jeta e nënës së kryeministrit Edi Rama, Aneta Rama. Ka qenë ky i...

“Nuk më lejon t’i shijoj gjërat në këtë moshë”, Mozzik zbulon çrregullimin nga i cili vuan prej kohësh

Problemet me shëndetin mendor janë kthyer një ndër shqetësimet kryesore për njerëzit ditët e sotme. Jeta aktive, presionet e njëpasnjëshme janë disa nga shkaktarët kryesorë...

Fluks mjetesh drejt bregdetit të Jugut, policia apel shoferëve: Përdorni bypass-in, shmangni qytetin e Vlorës

Nisur nga fluksi shumë i madh i mjeteve që qarkullojnë në drejtim të zonave bregdetare dhe konkretisht fluksit shumë të madh brenda qytetit të...

I mori varësen me forcë/ Arrestohet i riu i shpallur në kërkim për disa grabitje në Shkodër, ja momenti kur grabit gruan (Video)

Një i ri ka rënë në prangat e policisë së Shkodrës, pasi ishte shpallur në kërkim për vjedhje. Në kuadër të operacionit “Përsëritësi”, në...

Nis sot muaji i hapur i vaksinimit masiv për grupmoshën mbi 18-vjeç, Manastirliu: Paraqituni në qendrën më të afërt

Ditën e sotme nis muaji i vaksinimit të hapur për grupmoshën mbi 18-vjeç. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu i bën thirrje qytetarëve që të vaksinohen...

Lajme të tjera

Web TV