Spanja kalon me vuajtje në gjysmëfinalen e Olimpiadës, kualifikohet edhe Brazili

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Spanja ishte ekipi i parë që avancoi në gjysmëfinalen e Olimpiadës së Tokyos në futboll. Iberikët kaluan me shumë vështirësi madje, vetëm pak sekonda nga fundi i ndeshjes ishin të eliminuar, por dhe me fat arritën të përmbysnin situatën dhe në fund fituan 5-2 ndaj Bregut të Fildishtë, në 120 minuta lojë.

Heroi i takimit ishte Rafa Mir i cili me një tripletë i dha fitoren Spanjës.

Ndërkohë edhe Brazili avancoi në gjysmëfinale dhe nuk e pati të lehtë ndaj surprizës së Lojërave, Egjiptit duke fituar minimalisht 1-0.

Matheus Cunha ishte autori i golit deçiziv, teksa Seleçao e dominoi ndeshjen me lojë dhe me raste e nuk arriti ta mbyllte ndeshjen dot më parë.

Gjysmëfinalistja tjetër është Japonia e cila ishte favorite për të mundur Zelandën e Re, por vetëm me penallti pasi 120 minuta lojë përfunduan 0-0.


Të fundit

Spanja kalon me vuajtje në gjysmëfinalen e Olimpiadës, kualifikohet edhe Brazili

Spanja ishte ekipi i parë që avancoi në gjysmëfinalen e Olimpiadës së Tokyos në futboll. Iberikët kaluan me shumë...

Lei Kraja tregon futbollistin më simpatik shqiptar: Do të bëhet një super yll, por është më i vogël se unë

Moderatorja Lei Kraja ka thënë se nuk i pëlqen të dalë në takim me meshkuj më të vegjël se ajo në moshë. Gjithashtu, tregoi...

Lëkundje të forta tërmeti në Greqi, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 5.3 të shkallës Rihter është regjistruar mëngjesin e sotëm, në Nisyros në Greqi. Instituti Gjeodinamik i Observatorit Kombëtar të Athinë, e...

Parashikimi i motit, 1 gusht 2021

Muaji që lamë pas pati një ndërthurje të temperaturave dhe në ditët e fundit u vu re një ulje e ndjeshme e tyre. Disa zona...

Horoskopi ditor, 1 gusht 2021

Dashi Dashuria: Këtë të diel do të keni një ditë të qetë me partnerin/en tuaj nëse keni, pa debate dhe pa telashe. Puna:Mos u jepni...

Lajme të tjera

Web TV