“Tokio 2020”/ Rama përgëzon Luiza Gegën për kualifikimin në Olimpiadë: Respekt kampione!

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Luiza Gega ka hyrë në historinë e sportit shqiptar, duke u kualifikuar për herë të parë në një finale të atletikës në Lojërat Olimpike të Tokios.

Ajo doli e pesta në garën me pengesa për baterinë e saj, duke siguruar automatikisht finalen, e cila do të zhvillohet më datë 4 gusht.

Rezultati i jashtëzakonshëm është përshëndetur edhe nga kryeministri Edi Rama, i cili përmes një statusi në rrjete sociale, përgëzon sportisten.

“Respekt Kampione
Luiza Gega e para shqiptare në histori që kualifikohet në një finale të atletikës në Lojërat Olimpike ”, shkruan Rama.


Të fundit

“Tokio 2020”/ Rama përgëzon Luiza Gegën për kualifikimin në Olimpiadë: Respekt kampione!

Luiza Gega ka hyrë në historinë e sportit shqiptar, duke u kualifikuar për herë të parë në një finale...

Zjarre të mëdha në Greqi, evakuohen qindra banorë

Si pasojë e temperaturave të larta, zjarre të shumta kanë përfshirë Greqinë gjatë ditëve të fundit. Në Rodos flakët kanë dalë jashtë kontrolli, ndërsa...

Princesha kujdeset për foshnjën, bashkëshorti në Capri me femra “topless” (Foto)

Bashkëshorti i Princeshë Eugenie, Jack Brooksbank, duket se nuk është tipiku i baballarëve të rinj, atyre që ndihmojnë në ndërrimin e pelenave të pista...

Media prestigjioze italiane për Shqipërinë: Toka e shqiponjave ka rilindur, plazhet më të bukurat për t’u parë

Media prestigjioze italiane, Il Corriere, i ka kushtuar një shkrim bukurive shqiptare, sidomos, deteve e gjireve të “virgjra”. Media, shkruan se deti dhe plazhet e...

Lukashenko tenton rrëmbimin e atletes në Olimpiadën e Tokios, ndërhyn policia japoneze  

Një skandal ka ndodhur sot në Tokio, gjatë lojërave Olimpike, pasi është tentuar rrëmbimi i një prej sportisteve të Bjellorusisë, me urdhër të presidenti...

Lajme të tjera

Web TV