Tmerrohen qytetarët e Elbasanit, gjejnë një granatë në mes të rrugës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Panik për banorët e lagjes “Brigada 17 Sulmuese” në Elbasan, pasi disa qytetarë kanë gjetur në mes të rrugës një granatë dore.

Policia ka shkuar menjëherë në vendngjarje dhe ka vendosur perimetrin e sigurisë për qytetarët, ndërkohë që në vendngjarje pritet të mbërrijnë forcat xheniere.

Ndërkohë nuk dihet ende se si ka përfunduar ajo granatë dore në mes të rrugës.

“Në lagjen “Brigada 17 Sulmuese”, Elbasan, në anë të rrugës nga kalimtarët është konstatuar një grant dore. Me marrjen e njoftimit shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendgjarje duke vendosur perimeter të sigurisë si dhe janë njoftuar forcat xhiniere.

Grupi hetimor ndodhet në vendgjarje dhe po punon për dokumentimin e rrethanave të ngjarjes”, njofton policia.

 


Të fundit

Ushtrime të thjeshta dhe efektive për ta mbajtur mendjen të re dhe për të luftuar Alzheimerin

E para nga këto është një zakon shumë i famshëm në Itali. Bëhet fjalë për trajnimin e mendjes falë...

Tmerrohen qytetarët e Elbasanit, gjejnë një granatë në mes të rrugës

Panik për banorët e lagjes “Brigada 17 Sulmuese” në Elbasan, pasi disa qytetarë kanë gjetur në mes të rrugës një granatë dore. Policia ka shkuar...

Varianti Delta, çfarë duhet t’i kushtojmë vëmendje

Në fillim të pandemisë, agjencitë qeveritare dhe autoritetet shëndetësore u përpoqën të informonin njerëzit se si të njohin simptomat e koronavirusit. Sidoqoftë, raportet e hershme...

SPAK ankimon në Gjykatën e Apelit vendimin për ish-ministrin Mediu, ja arsyeja

Prokuroria e Posaçme (SPAK) ka ankimuar në Gjykatën e Apelit vendimin e GJKKO-së për ish-ministrin e Mbrojtjes Fatmir Mediu. Ky ankimim ka ardhur pas vendimit...

Mënyrat më të mira për të mbrojtur nishanet nga dielli

Edhe pse dielli është i domosdoshëm për shëndetin, ekspozimi ndaj rrezeve të dëmshme UV konsiderohet faktor i rrezikshëm kryesor në zhvillimin e tumorit më...

Lajme të tjera

Web TV