Dua Lipa e djeg me valle shqiptare në Sarandë (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Edhe pse është rritur larg atdheut, Dua Lipa duket tepër e lidhur me traditat shqiptare. Këngëtarja ka mbajtur të përditësuar ndjekësit e saj me pushimet në Shqipëri, ku shpesh ka ndarë foto e video. Së fundmi, Dua është shfaqur duke kërcyer nën ritmet e një kënge popullore shqiptare.

Ajo që vihet re, është se 25-vjeçarja kërcen mjaft bukur, madje dhe me një gotë rakie në kokë, tipike kjo për dasmat tradicionale shqiptare.

Dua qëndron në mes të pistës, ndërsa pranë saj, duke e shoqëruar qëndrojnë të afërmit.

Kujtojmë se prej disa ditësh këngëtarja ndodhet në Shqipëri, ku ka vizituar pikat më piktoreske. Ajo ka shërbyer dhe si një promovuese mjaft e mirë për vendin, pasi ka reklamuar pamjet mahnitëse shqiptare për miliona ndjekësit e saj në “Instagram”.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)


Të fundit

Partneri i dërgoi foto duke gatuar, ja si zbuloi e reja tradhëtinë

Një e re amerikane ka zbuluar tradhtinë e të dashurit të saj. 26-vjeçarja Kayla Paeth, e cila jeton në Chicago,...

“Tokyo 2020”/ Luiza Gega përfundon garën finale e 3 mijë metrave me pengesa

Luiza Gega përfundoi garën e 3 mijë metrave me pengesa. Atletja shqiptare u rendit në vendin e 14-të nga 16 finaliste. Hera e parë...

Kur kryeqyteti ishte në zhvillim e sipër, ja si dukej Tirana e viteve 1940

Që pas shpalljes kryeqytet i Shqipërisë, e cila nisi përkohësisht më 11 shkurt të vitit 1920, e që më pas u vendos zyrtarisht më...

Pse njerëzit nuk mund të jetojnë më shumë se 150 vjet?

Shkencëtarët kanë dhënë shpjegime pse njerëzit nuk do të jenë në gjendje të jetojnë më shumë se 150 vjeç. Ata zhvilluan një aplikacion për...

Morena Taraku “tërbon” fansat, pozon duke mbuluar vetëm vendet intime

Morena Taraku njihet për format bombastike dhe për linjat trupore seksi. Modelja shpesh herë provokon imagjinatën e ndjekësve të saj duke pozuar gjysmë e...

Lajme të tjera

Web TV