Eriksen kthehet te Interi: Është shumë mirë dhe në gjendje të shkëlqyer fizike dhe mendore

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Këtë mëngjes Christian Eriksen bëri një vizitë në Qendrën e Trajnimit Suning në Appiano Gentile. Danezi që pësoi një atak kardiak në Euro2020 me ekipin e kombëtares pas ndërhyrjes kirugjikale në zemër është rikthyer në Itali për t’u njohur kështu edhe me vendimin e mundshëm të ekipit zikaltër, nëse do të jetë pjesë e kampionëve të Italisë.

Interi bën të ditur se Christian Erikseni është shumë mirë dhe në gjendje të shkëlqyer fizike dhe mendore, pasi mesfushori danez ishte sot i pranishëm në qendrën stërvitore të klubit.

Mesfushori danez e ka vizituar sot qendrën stërvitore të Interit, Appiano Gentile, për herë të parë që prej arrestit kardiak që e pësoi në ndeshjen hapëse të Danimarkës në Kampionatin Evropian në qershor.

Njoftimi i klubit

Mesfushori danez u takua me drejtorët e klubit, trajnerin, shokët e skuadrës dhe të gjithë stafin e pranishëm. Eriksen është mirë dhe është në formë të shkëlqyer fizike dhe mendore.

Ai tani do të ndjekë programin e rimëkëmbjes të paraqitur nga mjekët danezë në Kopenhagen, të cilët gjithashtu do të koordinojnë ndjekjen klinike. Stafi mjekësor i Interit natyrisht do të mbahet i informuar dhe i përditësuar gjatë gjithë procesit.


Të fundit

Eriksen kthehet te Interi: Është shumë mirë dhe në gjendje të shkëlqyer fizike dhe mendore

Këtë mëngjes Christian Eriksen bëri një vizitë në Qendrën e Trajnimit Suning në Appiano Gentile. Danezi që pësoi një...

Rritje alarmante e infektimeve me Covid-19 në Kosovë, 221 raste në 24 orët e fundit

Kosova është në alarm pasi janë regjistruar 221 të infektuar nga COVID-19 në vetëm 24 orët e fundit. Kjo shifër është dyfish më e lartë...

Çako në Gjirokastër: Të evakuuarit janë rikthyer në banesa, kryebashkiaku Golemi: Dëmet të mëdha, 700 ha të djegur! 2 të dyshuar për zjarrvënie

Nga Gjirokastra atje ku u shënua dhe viktima e parë nga zjarret, Kreu u Emergjencave Civile Haki Çako tha se banorët e 3 fshatrave...

Euro nuk e ndal rënien/ Zbret në nivelin më të ulët nga shtatori 2019

Monedha e përbashkët nuk po e ndal rënien në tregun vendas, e ndikuar nga efektet sezonale që ushtrojnë presion për nënçmimin e saj gjithnjë...

Vrasje dhe grabitje me armë në 1997, ekstradohet nga Greqia 50-vjeçari, ish-anëtar i bandës së Cerrikut

Ekstradohet nga Greqia një ish-anëtar i Bandës së Cerrikut, i dënuar me 20 vite burg, për disa vepra penale. Nga Zyra Qendrore Interpol Tirana u...

Lajme të tjera

Web TV