Itali/ Të shtëna me armë në një pikë karburanti, italiani plagos 45-vjeçarin shqiptar

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një ngjarje e rëndë e cila mund të kishte përfunduar me viktima, ka ndodhur dje në Itali, por që sot është bërë publike nga mediat vendase.

Në orët e vona të natës në një lokal në Massa Lombarda, një 41-vjeçar italian ka qëlluar me armë një shqiptar, duke e lënë të plagosur. Policia e arrestoi dhe tashmë akuzohet për tentativë vrasje.

Shqiptari i cili dergjej në mes të rrugës, u transportua me helikopter në spitalin e Traumës në Cesena ku iu nënshtrua një ndërhyrje në këmbë. Nuk dihet ende shkaku i kësaj plagosje teksa autoritetet po punojnë për dokumentimin dhe zbardhjen e plotë të saj.


Të fundit

Itali/ Të shtëna me armë në një pikë karburanti, italiani plagos 45-vjeçarin shqiptar

Një ngjarje e rëndë e cila mund të kishte përfunduar me viktima, ka ndodhur dje në Itali, por që...

Gëzuar ditëlindjen! Biden uron Barack Obamën: Jam krenar të thërras vëlla

Ish-presidenti i SHBA, Barack Obama ka festuar sot 60-vjetorin. Nuk ka munguar as urimi i mikut të tij presidentit aktual Joe Biden. Presidenti Amerikan...

Shpërthen bombola e gazit në një banesë në Durrës, plagosen çifti i bashkëshortëve dhe dërgohen me urgjencë në spital

Një 54-vjeçar dhe bashkëshortja e tij janë plagosur mbrëmjen e sotme në Durrës, si pasojë e shpërthimit të bombolës së gazit në banesën e...

Zjarri rrezikoi banesat e tyre në Gjirokastër, banorët: S’rrimë dot në këmbë, do kishim vdekur se na bllokoi tymi

Në Shqipëri, zjarret vazhduan edhe sot për të dhjetën ditë në Vlorë, Gjirokastër, Shkodër, Pukë, Dibër dhe Elbasan. Forca të shumta ushtarake po punojnë...

Rritja e rasteve me COVID-19 në Shqipëri, Manastirliu: Tregues se vaksinimi nuk pret

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu thotë se rritja e rasteve me COVID-19 në Shqipëri tregon se vaksinimi nuk pret. Ajo ripërsërit thirrjen që në këtë...

Lajme të tjera

Web TV