A do të hyjë në Kuvend? Berisha: Nëse del një fakt, marr vendimet e mia! Tani s’ka forcë të më imponojë qëndrim tjetër!

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ish-kryeministri Sali Berisha tha se nëse del një fakt ndaj tij lidhur me akuzat që DASH parashtroi kur e shpalli ”non grata” tha se do të marrë vendimet e tij për tu futur ose jo në Kuvend.

Por në këtë moment ai tha se nuk ka forcë në botë që ti imponojë vendim tjetër. Sipas Berishës, edhe Basha ka kërkuar fakte.

“Unë kam deklaruar se një fakt të paraqitet unë marr vendimet e mia por nga ana tjetër qëndroj i vendosur dhe ta dini mirë se s’ka forcë në botë që të më imponojë mua një qëndrim tjetër përveç këtij që kam shpallur. Basha ka kërkuar gjatë gjithë takimit fakte prova dhe argumente”, theksoi Berisha.


Të fundit

A do të hyjë në Kuvend? Berisha: Nëse del një fakt, marr vendimet e mia! Tani s’ka forcë të më imponojë qëndrim tjetër!

Ish-kryeministri Sali Berisha tha se nëse del një fakt ndaj tij lidhur me akuzat që DASH parashtroi kur e...

Besa Kokëdhima bën thirrje për bojkotin e këngëtarit serb: Mos lëndoni motrat dhe vëllezërit tanë nga Kosova

Festa e Birrës që organizohet në Korçë do të rikthehet edhe këtë vit nga data 18-22 gusht. Mes pjesëmarrësve bie në sy se do të...

Shkolla 9-vjeçare ‘Murat Toptani’ në Selitë gati për 360 nxënës në shtator/ Veliaj: Gati 10 shkolla të reja!

Shkolla 9-vjeçare “Murat Toptani” në Selitë, e cila u dëmtua rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit 2019, do të çelë dyert për nxënësit këtë...

Zjarret i afrohen Olimpias së Lashtë, evakuohen banorët (Video)

Zjarret e egra po kërcënojnë Olimpian e lashtë të Greqisë, vendlindjen e Lojërave Olimpike. Foto të ndryshme po qarkullojnë në rrjetet sociale të cilat tregojnë...

Lajme të tjera

Web TV