Sulm me thikë në një tren, plagosen 10 persona në Tokio

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dhjetë persona u goditën me thikë në një tren në Tokio nga një burrë mbrëmjen e së premtes.

Departamenti Zjarrfikësve të Tokios iu përgjigj një telefonate në orën 8:38 pasdite, dhe gjeti viktima me njolla gjaku kur mbërritën në vendin e ngjarjes. Të gjithë personat ishin të vetëdijshëm dhe një person u largua vetë, tha departamenti. Fatmirësisht, asnjë vdekje nuk është raportuar.

Sipas transmetuesit publik japonez, NHK, i dyshuari shkoi në një dyqan aty pranë dhe u dorëzua, duke i thënë nëpunësit, “Unë jam i dyshuari për krimin që po luan në lajmet tani. Jam lodhur duke vrapuar.”

NHK raportoi se i dyshuari duket të jetë rreth të 30 -ave dhe nëpunësi i dyqanit tha se kishte njolla gjaku në një pjesë të trupit të tij.

Incidenti ndodhi në një tren të Linjës Odakyu, midis stacionit Seijogakuen-mae dhe stacionit Soshigaya-Okura në Setagaya Ward.


Të fundit

Sulm me thikë në një tren, plagosen 10 persona në Tokio

Dhjetë persona u goditën me thikë në një tren në Tokio nga një burrë mbrëmjen e së premtes. Departamenti Zjarrfikësve...

Manaj bën dedikimin special për Messin: Me fat që u stërvita përkrah lojtarit më të mirë në histori

Ndarja e Lionel Messit nga Barcelona habiti të gjithë! Postimet ishin të shumta nga personazhe të shumta të botës së futbollit dhe jo vetëm....

Riaktivizohen sërish disa vatra në Karaburun, helikopteri holandez në aksion për të shuar flakët (Video)

Helikopteri i ardhur nga Holanda, në ndihmë të Forcave të Armatosura dhe zjarrfikësve në vendin tonë për shuarjen e vatrave të zjarrit, ka nisur...

Konstantius II, perandori që urdhëroi masakrimin e të afërmve

Në gushtin e vitit 317, në Sirmium, Pannonia, lindi Konstantius II, perandor romak – djali i Konstandinit të Madh. Konstantius II u bë Cezar nga...

Buka në vend, pa firo e me disiplinë të rreptë

Të intensifikohet puna ideopolitike e Partisë me të gjithë punonjësit e qytetit e të fshatit për përdorimin me nikoqirllëk të drithërave të bukës Në vitet...

Lajme të tjera

Web TV