Vidhnin shtëpitë e të pasurve, arrestohen 2 shqiptarët në Itali

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dy shtetas shqiptare janë arrestuar nga autoritetet italiane nën akuzën e grabitjes në banesa të ndryshme në Milano të Italisë. Sipas mediave vendase, në pranga janë vënë shtetasit A. R., 43 vjeç dhe M. K., 31 vjeç. Këta persona, sipas policisë dyshohet se janë autorë të disa vjedhjeve në banesa ndërsa policia u ka kapur edhe sendet që përdornin për të hyrë në to.

Sipas raportimeve, shqiptarët synonin banesa në të cilët pronarët e tyre u largonin dhe më pas hynin brenda duke marrë sendet me vlerë.

Arrestimi i tyre u bë në flagrancë teksa grabisnin një banesë në “Baldinuçi” rreth orës 4:40 të mëngjesit. Kanë qenë banorët të cilët kanë njoftuar policinë, ndërsa më parë ishin bërë disa denoncime ndaj dy shqiptarëve. Gjatë momentit të arrestimit, policia i kapi dy shqiptarët me çanta të mbushura me bizhuteri që vlenin mijëra euro.

 

 


Të fundit

Vidhnin shtëpitë e të pasurve, arrestohen 2 shqiptarët në Itali

Dy shtetas shqiptare janë arrestuar nga autoritetet italiane nën akuzën e grabitjes në banesa të ndryshme në Milano të...

Gjeologët vlerësojnë se ka mijëra tonë diamantë të fshehur nën ndërtesat, ja ku ndodhet qyteti

Qyteti i vogël i Nördlingen, në Bavari mund të jetë një ndër qytetet më të çmuara në tokë pasi mendohet se ka rreth 72...

Konfliktet në martesë, ja si të veproni për të “zbutur gjakrat”

Kur debatoni me partnerin tuaj, një pushim 20-minutësh mund t’ju ndihmojë të qetësoheni dhe pastaj të ktheheni në bisedë me një mendje të freskët,...

Modeli Italian bën dedikimin prekës për të dashurën shqiptare: Tani do t’ju tregoj një histori për një princeshë

Modelja shqiptare, Erjona Sulejmani, prej disa kohësh është duke shijuar lidhjen e dashurisë me modelin italian Alessandro Basciano. Ajo e ka bërë publike lidhjen disa...

E frikshme/ 58-vjeçari ishte zhdukur që prej 2018-ës, gjendet kufoma e tij në fuçi

Një ngjarje horror është raportuar në Greqi, ku është gjetur skeleti i një personi në një fuqi plastike. Sipas mediave greke, skelet ishte në...

Lajme të tjera

Web TV