test

Aguero dëmtohet dhe mungon gati 3 muaj, rriten shanset e qëndrimit për Manaj!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Shtyhet debutimi i Sergio Agueros me Barcelonën. Sulmuesi argjentinas i cili është edhe një nga afrimet e mëdha të Barçës në këtë merkato verore ka pësuar një dëmtim në pulpën e këmbës së djathtë dhe analizat të cilave u është nënshtruar sëfundmi El Kun kanë vërtetuar që Agueros do t’i duhet të qëndrojë për 10 javë jashtë fushave të futbollit. Shtohen dhimbjet e kokës për trajnerin holandez të blaugranave Ronald Koeman i cili pasi humbi Lionel Messin i duhet të bëjë edhe pa Sergio Agueron në javët e para të sezonit të ri në La Liga.

Barcelona do të nisë kampiontin në datën 15 gusht me sfidën ndaj Real Sociedad në Camp Nou, por ish-sulmuesit të Manchester City-t do t’i duhet të presë muajin nëntor për të debutuar në një ndeshje zyrtare me katalanasit

. Aguero pasi i përfundoi kontrata me Manchester City-n zgjodhi ta vazhdonte karrierën pikërisht te Barcelona për shkak të Lionel Messit dhe me largimin e yllit argjentinas, qarkulluan zëra edhe për një lamtumirë të menjëhershme të El Kun nga Barça, zëra që u hodhën poshtë nga vetë sulmuesi 33-vjeçar. Me dëmtimin e Sergio Agueros rriten ndërkohë shanset që Rey Manaj i cili ka marrë rregullisht minuta në miqësoret e kësaj vere me Barçën të qëndrojë në Camp Nou dhe të jetë pjesë e skuadrës së parë në sezonin e ri të La Ligas.

Të fundit

10% më të lartë se mesatarja, ja kush është shteti me refuzimin më të lartë të vizave

Sipas një studimi të Henley & Partners, Afrika përballet me normat më të larta të refuzimit të vizave për...

Samiti i Paqes për Ukrainën, Spiropali takohet në Zvicër me zv.Presidenten e SHBA-ve

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali është takuar me Zv.Presidenten e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kamala Harris. Takimi është zhvilluar në...

Trump me deklarata të forta ndaj Zelenskyt: Shitësi më i madh në histori

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky është "shitësi më i madh në histori. Sa herë që vjen në këtë vend ai largohet me 60 miliardë dollarë....

Udhëheqësit botërorë në Samitin e Paqes për Ukrainën që mbahet në Zvicër, ç’do ndodhë?

Udhëheqësit botërorë në samitin e paqes në Ukrainë që po mbahet në Zvicër, pritet të miratojnë një deklaratë që riafirmon integritetin territorial të Kievit. Më...

Sot Kurban Bajrami, Kryetarja e Kuvendit uron besimtarët: Sakrificën në emër të besimit

Kryetarja e parlamentit të Shqipërisë Lindita Nikolla ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit. Nikolla shprehet ndër të tjera që sakrificën në emër...

Lajme të tjera

Web TV