Ndërtohet shkolla e re në Mlizë/ Balla falenderon popullin e Kuvajtit për vëmendjen që ka ndaj bashkisë së Elbasanit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka marrë pjesë sot në ceremoninë e inagurimit të shkollës së re 9-vjeçare në fshatin Mlizë në Elbasan.

Investimi për ndërtimin e kësaj shkolle të re u realizua me mbështetjen e shtetit të Kuvajtit, nëpërmjet shoqatave dhe Ambasadës në Shqipëri.
Numri dy i PS-së, Taulant Balla në fjalën e tij falënderoi popullin dhe Emirin e Kuvajtit dhe ambasadën për vëmendjen që ka ndaj bashkisë së Elbasanit dhe të gjithë qarkut.

“Në fakt ne jemi munduar që një pjesë të madhe të investimeve t’i kryejmë përmes fondeve që vijnë nga buxheti i shtetit, por është e pamundur që ne të mbulojmë të gjitha nevojat me të ardhura nga buxheti i shtetit, dhe për këtë qëllim kemi koordinuar që një pjesë të ndërhyrjeve në shkolla ta bëjmë me fondet e donatorëve dhe në rastin e shkollës së Mlizës, kjo shkollë e re ndërtohet me fonde që vijnë nga populli i Kuvajtit nëpërmjet shoqatave, dhe ambasadës së Kuvajtit”, theksoi Balla.

Në përfundim të fjalës së tij, Balla u shpreh se punimet për ndërtimin e shkollës janë kryer me cilësi të lartë si dhe i uroi fëmijëve të Mlizës dhe të gjithë qarkut të Elbasanit suksese në vitin e ri shkollor që do të fillojë në shtator.


Të fundit

Ndërtohet shkolla e re në Mlizë/ Balla falenderon popullin e Kuvajtit për vëmendjen që ka ndaj bashkisë së Elbasanit

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka marrë pjesë sot në ceremoninë e inagurimit të shkollës...

Ministrja Margariti për gërmimet arkeologjike: Po del në dritë vila romake

Ministrja e Kulturës Elva Margariti bëri të ditur sot se pas gërmimeve arkeologjike, po del në dritë e plotë vila romake e Tiranës, apo...

Zjarret në Kaliforni/ Sipërfaqja e djegur me madhe se Los Angeles

Vijojnë përpjekjet për shuarjen e vatrave të jashtëzakonshme të zjarrit në Kaliforni, në atë që konsiderohet si zjarri i dytë më i madh në...

Ofroi para që të mos i bëhej testi i alkoolit/ Arrestohet i riu që lëvizte i pirë me fuoristradë luksoze (Video)

Policia Rrugore ka rritur masat duke monitoruar me radarë, dronë, dragera, kamera, aparate fotografike, makina të paloguara e patrulla të lëvizshme 24/7, të gjitha...

Ja përse duhet të preferoni konsumin e frutave kundrejt lëngut

Mollët njihen se nxisin tretjen e mirë, boronicat ndihmojnë në luftimin e radikalëve të lirë që mund të çojnë në sëmundje, dhe bananet mund...

Lajme të tjera

Web TV