Zjarret në vend/ Kim takim me ministrin Peleshi dhe krerët e emergjencave civile

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Shqipëri, Yuri Kim, ka zhvilluar një takim në Pashaliman, së bashku me ekspertët e USAID dhe Emergjencës së Mbrojtjes Civile.

Lajmi është konfirmuar nga Agjencia e Mbrotjes Civile, ë cilët me anë të një postimi në rrjete sociale, shkruajnë se të pranishëm në takim kanë qenë edhe ministri Niko Peleshi, kreu i emergjencave Haki Çako dhe titullarë të lartë nga strukturat vendore.

Takimi është zhvilluar në kuadër të mbështetjes teknike që po jep ekipi i USAID në këto ditë ku vendi është duke u përballur me vatra të shumta zjarresh, të shtrira në të gjithë territorin.

Njoftimi i Agjencisë Kombëtare të Mbrojtjes Civile:

 

Sot në Pashaliman Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri, Sh.S.Znj. Yuri Kim së bashku me ekspertët nga #USAID dhe përfaqësues të lartë nga Ambasada e SHBA-së në Tiranë zhvilluan një takim me Ministrin e Mbrojtjes, z. Niko Peleshi, Drejtorin e Përgjithshëm të AKMC, z. Haki Çako dhe titullarë të tjerë të lartë nga strukturat vendore. Takimi u zhvillua për të diskutuar rreth mbështetjes teknike që po jep ekipi i USAID këto ditë në lidhje me zjarret.

 


Të fundit

Zjarret në vend/ Kim takim me ministrin Peleshi dhe krerët e emergjencave civile

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Shqipëri, Yuri Kim, ka zhvilluar një takim në Pashaliman, së bashku me ekspertët...

Rama: “Ballkani i Hapur” është jo vetëm e ardhmja për prosperitetin e kombit, por edhe një mundësi drejt njohjes së Kosovës nga Serbia

Kryeministri Edi Rama përmes një shkrimi në Facebook ka analizuar sipas tij situatën e diskutimeve në Kosovë e Shqipëri për shqiptarët në Ballkan.Ai iu...

Daily Mail shkruan për jetën luksoze të Morena Tarakut, ja çfarë komenton prestigjozja britanike

Prestigjozia britanike “Daily Mail” ka shkruar për pushimet luksoze të figurave më të njohura publike, ku mes tyre është edhe shqiptarja Morena Taraku. Mes të...

Ngacmoi seksualisht të miturën, arrestohet pedofili në Gjirokastër

Një person është arrestuar në Gjirokastër pasi akuzohet se ka ngacmuar një të mitur. “Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Gjirokastër arrestuan...

Refuzuan të bënin vaksinën, e gjithë familja shuhet nga koronavirusi për një javë!

Një familje është shuar nga COVID-19, vetëm pak ditë pasi kishin refuzuar të marrin vaksinën kundër COVID-19. Ka qenë djali i familjes i mbetur gjallë...

Lajme të tjera

Web TV