test

Liverpool fiton pastër ndaj Norwich City, Milot Rashica debuton si titullar në Premier League

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Liverpool nuk ka suprizuar në javën e parë të Premier League duke fituar pastër 0-3 në transfertën e Norwich.

Golat për ‘The Reds’ u shënuan nga Jota, Firmino dhe Salah për të hipotekuar 3 pikët e para sezonale.

Nga vendasit sulmuesi shqiptar nga Kosova, Milot Rashica debutoi si titullar teksa u zëvendësua në minutën e 77-të. Ishte ndeshja e parë për 25-vjeçarin në Premier League.

Ai vendosi të lërë Werder Bremenin këtë verë për të kaluar tek Norwich që sapo është ngjitur nga Championship në Premier League.

Të fundit

Zgjedhjet në universitete/ Qëndresa Qytetare: U evidentuan raste të fotografimt të votës

Qëndresa Qytetare ka reaguar lidhur zgjedhjet në 12 universitete publike në të gjithë vendin të cilat u zhvilluan për...

Kylian Mbappe nuk do të startojë në sfidën ndaj Holandës, francezi vijon rikuperimin

Kylian Mbappé nuk do të startojë sonte, në orën 21:00, në ndeshjen që do të zhvillohet mes Francës dhe Holandës në Kampionatin Evropian. Sulmuesi...

A do të vijë me një parti të re në zgjedhjet e 2025-ës?/ Ja si përgjigjet Lulzim Basha

Pasi humbi vulën e PD-së, në një intervistë televizive Lulzim Basha thotë se grupimi që ai përfaqëson nuk e ka vendosur ende nëse do...

Çfarë kuptimi ka shprehja “kolona e pestë”?

Shprehja "kolona e pestë" u krijua nga frankoisti Emilio Mola për të treguar një organizatë ushtarake klandestine që favorizon një pushtim nga armiku. Kuptimi origjinal...

Reporteri shqiptar bëhet bujë në gazetat e huaja, parashikoi autogolin e Calafiorit

Calafiori dhe parashikimi absurd i gazetarit shqiptar në Spanjë-Itali: "Si ia dolën?" Profecia e pabesueshme e gazetarit për ndeshjen mes Azzurrit dhe “La Rojas”,...

Lajme të tjera

Web TV