Kongresmeni amerikan në bazën e Kuçovës ku NATO do të investojë 58 mln dollarë, ambasada jep detaje për vizitën

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kongresmeni amerikan, Mike Quigley ka vizituar Shqipërinë këtë javë, ku ka qëndruar dy ditë.

Lajmi bëhet publik nga ambasada amerikane në Tiranë, e cila njofton se Mike Quigley ka zhvilluar një takim me ambasadoren Kim, si dhe ka vizituar bazën ajrore të Kuçovës

“Ambasadorja Kim mirëpriti Kongresmenin e Shteteve të Bashkuara Mike Quigley në Shqipëri këtë javë. Kongresmeni përfaqëson distriktin e 5-të të Illinois dhe në datat 18 dhe 19 gusht ishte në Tiranë, ku u takua me Ambasaroren Kim, Ministrin e Mbrojtjes Niko Peleshi, Shefin e Shtabit Begaj dhe vizitoi bazën ajrore të Kuçovës”, thuhet në postimin e ambasadës së SHBA.

Baza e Kuçovës do të marrë një financim prej 58 milionë dollarësh nga NATO, për t’a modernizuar atë tërësisht, në mbështetje të transportit ajror, logjistikës, politikave ajrore dhe trajnimeve të NATO-s.


Të fundit

Kongresmeni amerikan në bazën e Kuçovës ku NATO do të investojë 58 mln dollarë, ambasada jep detaje për vizitën

Kongresmeni amerikan, Mike Quigley ka vizituar Shqipërinë këtë javë, ku ka qëndruar dy ditë. Lajmi bëhet publik nga ambasada amerikane...

Mes ullinjve të Borgo Egnazia, Madonna organizon festën e veçantë për 63-vjetorin (Video)

Një festë e një nivelit tjetër. Madonna mbushi 63 vjeç dhe donte që festën ta organizonte në Pulia: ajo u kthye në rajon për...

Covid-19/ Nuk ndalet rritja e rasteve në Shqipëri, 2 viktima në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 535 raste të reja dhe 2 viktima. Njoftimi i plotë: Ministria e Shëndetësisë i bën apel...

Aksident në aksin Tiranë-Durrës/ Lëndohet 2-vjeçari, trafiku krijon radhë kilometrike deri në Plepa

Një aksident ka  ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugor Tiranë-Durrës, ku ka mbetur i lënduar një 2-vjeçar. I mituri ndodhet në spital në kujdesin...

“Mbulo fytyrën”/ Gazetari i CNN qëllohet me bishtin e pushkës nga talebanët në Kabul (Video)

Afganistani, gazetari i CNN sulmohet nga talebanët në Kabul: "Mbulo fytyrën" Gazetarja e CNN Clarissa Ward u sulmua nga një grup talebanësh në Kabul ndërsa...

Lajme të tjera

Web TV