Policia spanjolle shkatërron bandën shqiptare, arrestohen tre persona

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Autoritetet policore në Spanjë kanë goditur me sukses një bandë të kultivimit të kanabisit, pjesë e së cilës ishin dhe shqiptarë.

Mediat spanjolle shkruajnë se shqiptarët kishin mbjellë sasi të konsiderueshme kanabisi në një papafingo, ndërsa prej javësh qëndronin aty për t’u kujdesur për bimët. Në pranga kanë rënë tre shqiptarët, 22 39 dhe 44 vjeç.

Magazina ishte vendosur në afërsi të Les Comes, ndërsa hetimet e policisë vijojnë për arrestimin e personave të tjerë të përfshirë.

Të fundit

“Pushteti nuk rrëzohet as për dy dekada”/ Kikia tregon si mund të përmbyset regjimi

Analisti Mentor Kikia ka treguar se vota e pensionistëve, e administratës dhe e militantëve e mbajnë Ramën në pushtet....

Fredi Beleri padit Artan Hoxhën dhe Klodiana Lalën? Ja reagimi i gazetares

Në emisionin “Të Paekspozuarit” është përmendur një mundësi që Fredi Beleri të padisë dy gazetarët e njohur, Klodiana Lala dhe Artan Hoxha, që komentet...

Joe Biden rrëzohet sërish në mes të skenës (Video)

Ndodhi sërish! Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden u pengua dhe u rrëzua teksa shpërndante diplomat në një ceremoni diplomimi për...

Pse u detyruan amerikanët ta bëjnë fajtor Albin Kurtin?

Analisti Andi Bushati ka reaguar ashpër në lidhje me situatën e tensionuar në Veri të Kosovës, si dhe me qëndrimet ndaj kryeministrit Albin Kurti. I...

Egnatia mposht Tiranën dhe fiton Kupën e Shqipërisë, rrogozhinasit shkruajnë historinë

Egnatia shkruan historinë në futbollin shqiptar. Skuadra rrogozhinase fiton për herë të parë Kupën e Shqipërisë pasi mposhti në finale Tiranën me rezultatin 1-0,...

Lajme të tjera

Web TV