“Bëni testin nëse keni të vjella dhe diarre”! Brataj: Mos i neglizhoni, mund të jeni infektuar me Delta

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Shefi i Urgjencës, Skënder Brataj u ka bërë thirrje qytetarëve që të mos i neglizhojnë simptomat si të vjella e diarre, pasi tregojnë se kanë variantin Delta të Covid-19.

Në një intervistë për Top-Channel, Brataj shprehet se vetëm brenda një nate mund të shtrohen deri në 16 persoan të infektuar. Ai shton se kush ka këto simptoma, të mos i ngatërrojë me virozën por të bëjë testin

“Nëse keni të vjella e diarre, mos e neglizhoni duke u justifikuar se është virozë por bëni testin, pasi këto janë shenja të mutacionit Delta. Duke mos u diagnostikuar vini në rrezik 7 deri në 10 persona të tjerë. Çdo 24 orë raportohen shifra në rritje të numrit të të infektuarve, por ata janë më shumë për shkak se njerëzit nuk shkojnë të bëjnë testin. Tregues i rëndësishëm është numri në rritje i pacientëve në spital. Vetëm një natë më pare janë shtruar 16 persona,”- tha Brataj


Të fundit

“Bëni testin nëse keni të vjella dhe diarre”! Brataj: Mos i neglizhoni, mund të jeni infektuar me Delta

Shefi i Urgjencës, Skënder Brataj u ka bërë thirrje qytetarëve që të mos i neglizhojnë simptomat si të vjella...

Kaos total në aeroportin e Kabulit, të paktën 3 viktima gjatë orëve të fundit

Të paktën tre të vdekur janë shënuar orët e fundit në aeroportin e Kabulit Situata në aeroportin e kryeqytetit të Afganistanit është përkeqësuar orët e...

Situatë alarmante nga Covid-19 në Kosovë, 8 viktima dhe rritje e frikshme e rasteve të reja

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë regjistruar të shtunën tetë viktima me koronavirus. Në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 2,279 raste të infektimit, pas...

Haiti, situata në vend tejet e rëndë, spitale të tejmbushura! Vendi vuan mungesë në ushqime dhe produkte higjene

Gjendja në Haiti pas tërmetit shkatërrues që goditi vendin javën e kaluar vazhdon të jetë tejet i rëndë. Spitalet janë të tej mbushur, me...

Ish-futbollisti i Manchester United rrezikon 10 vite burg për zhvatje dhe pastrim parash

Nuk arriti kurrë të ishte një brazilian i vërtetë, nga ato lojtarë që të bëjnë të dashurohesh e që nuk është e lehtë ta...

Lajme të tjera

Web TV