test

Interi e nis me fitore kampionatin, shkatërron Genoan në shtëpi! Shkëlqejnë blerjet e reja

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Me largimin e Antonio Contes dhe lojtarëve si Hakimi dhe Lukaku të shumtë ishin ata që menduan e mendojnë se Interi i këtij sezoni është jashtë luftës për mbrojtjen e titullit kampion.

E në fakt zikaltërit kuotohen pas Juventusit në garën për titullin e këtij sezoni. Por, ndeshja e parë provoi se si largimi i Contes, ashtu edhe e dyshes Hakimi-Lukaku jo vetëm që nuk ka ndikuar në marrjen e rezultateve pozitive, por përkundrazi.

Ndryshe nga Interi i Antonio Contes që luante më shumë nga krahët dhe me topa të gjatë për të shfrytëzuar shtatlartësinë e Lukakut, Interi i Simone Inzaghit luan më fort në qendër dhe është më argëtues në fushë dhe lojtari që duket se do ta marrë përdore këtë sezon është turku Calhanoglu.

Me një gol dhe një asist, fantazisti ish-milanist është përshtatur shpejt me skuadrën e re, po ashtu si boshnjaku Edin Dzeko, që gjithashtu shënoi një gol dhe dha asistin në golin e Calhanoglu.

Dy golat e tjerë u shënuan nga Vidal dhe Skriniar. Ndërkohë, edhe Sasuolo fitoi në transfertë 3-1 ndaj Veronës, ndërsa Atalanta dhe Lacio luajnë në mbrëmje përballë Torinos dhe Empolit.

Të fundit

Gara e Splitit në Kroaci/ Piloti shqiptar renditet në vendin e dytë

Piloti Gentjan Shaqiri arriti të marrë vendin e dytë me makinën e tij “Formula 3”, në Split të Kroacisë. Në...

“Minimumi jetik 200 euro, pensionet 100 euro”/ Dilaveri: Hendeku i thelluar

Eksperti i ekonomisë, Flobens Dilaveri, ka komentuar lidhur me pensionet dhe situatën në të cilën ndodhet shteti. Sipas Dilaverit, minimumi jetik është 200 euro, ndërsa...

Temperaturat e larta shkaktojnë viktimën e parë në Shqipëri

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. Bëhet me dije se i moshuari është Abaz Metaj dhe nga verifikimet...

Ankesa për votim të paligjshëm në zgjedhjet amerikane

Ish Presidenti Donald Trump, i cili pritet të jetë kandidat i Partisë Republikane në garën për Shtëpinë e Bardhë, thotë se njerëzit po votojnë...

Biden lehtëson rrugën për shtetësi rreth 500.000 çifteve në amerikë

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka prezantuar të martën një prej përpjekjeve më të mëdha për t’ua lehtësuar rrugën drejt shtetësisë qindra mijëra migrantëve në...

Lajme të tjera

Web TV