Kaos total në aeroportin e Kabulit, të paktën 3 viktima gjatë orëve të fundit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Të paktën tre të vdekur janë shënuar orët e fundit në aeroportin e Kabulit
Situata në aeroportin e kryeqytetit të Afganistanit është përkeqësuar orët e fundit, ku raportohet se të paktën tre persona kanë ndërruar jetë.

“Kaos total” dhe të paktën tre trupa të pajetë”, kjo është dëshmia nga reporterët në terren të Sky News .

Ushtarët britanikë përpiqen të ndihmojnë burrat, gratë dhe fëmijët në turmën e atyre që po përpiqen dëshpërimisht të hyjnë në aeroport. Vetë talebanët, sqaron Sky, “kanë qenë shumë kooperativistë”, duke marrë trupat.

 

Ndërkohë, Ambasada amerikane në Kabul paralajmëron për “kërcënime të mundshme të sigurisë” jashtë aeroportit të Kabulit.

“Ne po këshillojmë qytetarët amerikanë që të shmangin hyrjet në aeroport në këtë kohë, përveç nëse merrni udhëzime individuale nga një përfaqësues i qeverisë amerikane,” thuhet në njoftim.

Burimi: Repubblica.it

Të fundit

Kaos total në aeroportin e Kabulit, të paktën 3 viktima gjatë orëve të fundit

Të paktën tre të vdekur janë shënuar orët e fundit në aeroportin e Kabulit Situata në aeroportin e kryeqytetit të...

Situatë alarmante nga Covid-19 në Kosovë, 8 viktima dhe rritje e frikshme e rasteve të reja

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë regjistruar të shtunën tetë viktima me koronavirus. Në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 2,279 raste të infektimit, pas...

Haiti, situata në vend tejet e rëndë, spitale të tejmbushura! Vendi vuan mungesë në ushqime dhe produkte higjene

Gjendja në Haiti pas tërmetit shkatërrues që goditi vendin javën e kaluar vazhdon të jetë tejet i rëndë. Spitalet janë të tej mbushur, me...

Ish-futbollisti i Manchester United rrezikon 10 vite burg për zhvatje dhe pastrim parash

Nuk arriti kurrë të ishte një brazilian i vërtetë, nga ato lojtarë që të bëjnë të dashurohesh e që nuk është e lehtë ta...

U ekzekutua me një plumb në kokë në Babicë të Vlorës, del fotoja e të riut

Është publikuar fotoja e Xhuljan Bullarit i cili ditën e sotme u gjet i ekzekutuar me armë zjarri në fshatin Babicë të Vlorës. Xhuljan Bullari...

Lajme të tjera

Web TV