E pabesueshme! Lojtari i Barcelonës luajti, edhe pse mori vesh vdekjen e gjyshit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ditë e trishtë për Eric Garcia dhe familjen e tij, pasi mësuan se Joan Martret, gjyshi i lojtarit, kishte ndërruar jetë dje, në moshën 88-vjeçare. Martret ishte i lidhur ngushtë me botën e futbollit në Martorell, ku jetonte familja.

Megjithë vdekjen e gjyshit, nipi i tij, Eric Garcia, nuk donte ta humbiste duelin midis Athletic Club dhe Barcelona. Në fakt, qendërmbrojtësi do të formonte përkrah Gerard Piqué (derisa u dëmtua dhe u zëvendësua) në boshtin e repartit të pasmë.

Në një kundërzbritje, Garcia bëri një faull të nevojshëm taktik, çka i kushtoi kartonin e kuq në kohën shtesë. Me sa duket, ngaqë e mori vesh para fillimit të lojës për vdekjen e gjyshit të tij, ndoshta nuk ishte dita që të luante.


Të fundit

Dua Lipa feston ditëlindjen, ja sa vjeç mbush ajo sot

Dua Lipa feston sot ditëlindjen! Këngëtarja e njohur shqiptare mbush sot 26 vjeç dhe në këtë ditë speciale për...

E pabesueshme! Lojtari i Barcelonës luajti, edhe pse mori vesh vdekjen e gjyshit

Ditë e trishtë për Eric Garcia dhe familjen e tij, pasi mësuan se Joan Martret, gjyshi i lojtarit, kishte ndërruar jetë dje, në moshën...

Tragjike/ Mbyten dy persona në plazhin e Spillesë

Dy persona janë mbytur ditën e sotme në plazhin e Spillesë. Sipas informacioneve ata janë të moshës 65-70 vjeç. Me gjithë përpjekjet e stafit të mjekëve...

U kapën me kokainë/ Ja kush janë 5 të arrestuarit në Lezhë, njëri u hodh nga dritarja e komisariatit

Policia e Lezhës ka vënë në pranga pesë të rinj, me akuzën e shpërndarjes së drogave të forta. Sipas burimeve zyrtare, Specialistët për Hetimin e...

“Manita” e Manchester City/ Gabriel Jesus tregon se Guardiola nuk ka nevojë për Harry Kane

Kampionët në fuqi reaguan pas humbjes 1-0 me Tottenham në start, duke shkatërruar 5-0 Norwich e Milot Rashicës (luajti gjatë gjithë ndeshjes). Portieri Krul...

Lajme të tjera

Web TV