Flet babai i 9-vjeçarit që humbi jetën në Greqi: Iku pa bërë zë! Daja: Është rritur me sakrifica

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mes kaosit të dhimbjes së ikjes së djalit, babai i 9-vjeçarit që humbi jetën teksa po luante me shokët e tij në Zakinthos, ka mundur të flasë për përjetimet e forta dhe momentin që i sollën trupin e ftohte të fëmijës në duart e tij.

“Nuk kam fjalë…më sollën djalin të vdekur në duart e mi. Ma solli babai i shokut të tij dhe komshiu im. Ai iku nga kjo jetë menjëherë, nuk u dëgjua asnjë i bërtitur apo zë. Po luante me shokët e tij”, tha babai i viktimës së pafajshme i mbrëmjes së djeshme.

Ai tha se shokët e tij moshatar panë të gjithë skenën, ndërsa ishte pikërisht babai i njërit prej tyre që e mori në krah dhe duke u dridhur siç tregoi ai ia solli djalin në pragun e derës.

“E panë shokët kur ishte pa ndjenja…njeri prej tyre i tha babait të tij, i cili e mori në krah dhe ma solli duke u dridhur. Mund të kishin të njëjtin fat me djalin tim edhe fëmijë të tjerë dhe do të vajtonim për shpirtin e pafajshëm të tyre. Do veproj në mënyrë ligjore.”, tha ai.

Me zë që i dridhej dhe sy të mbushur në lot, daja i 9-vjeçarit i rrënuar nga kjo humbje tragjike, tha se familja ka bërë shumë sakrifica për ta rritur dhe është një dhimbje e papërshkrueshme mënyra e ikjes së tij.

“Nuk kam fjalë, iku një engjëll dhe e kemi rritur me shumë sakrifica vetëm ne i dimë gjërat që kemi kaluar për ta rritur dhe iku në këtë mënyrë…”, tha daja në pamundësi për të mbajtur lotët.


Të fundit

Flet babai i 9-vjeçarit që humbi jetën në Greqi: Iku pa bërë zë! Daja: Është rritur me sakrifica

Mes kaosit të dhimbjes së ikjes së djalit, babai i 9-vjeçarit që humbi jetën teksa po luante me shokët...

Pelegrinazhi në Malin e Shenjtë të Tomorrit, mijëra qytetarë kryejnë ritet

Pelegrinazhi në Malin e Shenjtë të Tomorrit vijon edhe ditën e sotme, ku rreth 300-400 mijë pelegrinë nga e gjithë Shqipëria, diaspora e bota...

Rama: Evropianët e njohin luftën vetëm përmes Netflix-it, ndërsa për shqiptarët gjithçka ishte shumë reale

Kryeministri i vendit, Edi Rama në një intervistë për “The Sunday Times” është shprehur se shqiptarët ishin afganët 30 vite më parë, ndërsa u...

Zbulohet kush janë dy turistët që u mbytën në Spille (Emrat)

Dy turistët nga Maqedonia e Veriut, të cilët prej 6 vitesh kishin zgjedhur plazhin e Spillesë për të pushuar, janë mbytur sot në det. Ato...

Makina bie në kanalin vaditës në Fier, humbin jetën dy persona

Policia e Fierit ka dhënë një informacion zyrtar në lidhje me ngjarjen e rëndë që ndodhi sot në Marinzë, ku një automjet përfundoi në...

Lajme të tjera

Web TV