‘’Katar 2022’’/ FSHF publikon çmimet e biletave të ndeshjes ndaj Hungarisë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Shqipëria do të presë në datën 5 shtator Hungarinë, 3 ditë pasi të ketë luajtur në Poloni, sfida këto  eliminatore të Botërorit ‘’Katar 2022’’.

Pak ditë më parë, FSHF-ja bëri me dije se ndeshja do të luhet në stadiumin ‘’Elbasan Arena’’ dhe jo në ‘’Air Albania’’ për shkak se te ky i fundit po vendoset tapeti i ri dhe nuk duan të nxitojnë me përgatitjet.

Por, një tjetër njoftim ka ardhur ditën e sotme nga federata, ai mbi biletat e ndeshjes. Stadiumi do të presë 30% të kapacitetit ashtu siç e parashikon dhe ligji për masat anti-covid.

Biletat mund të blihen pas datës 23 gusht në Tiranë, si dhe në Elbasan ndërsa çmimet variojnë, nga 10 mijë lekë, deri në 150 mijë lekë të vjetra.


Të fundit

Festa e Birrës në Korçë, dyndje në akset drejt qytetit/ Ja masat e policisë rrugore (Video)

Policia Rrugore ka marrë masa shtesë për shkak të fluksit të madh në akset kryesore kryesisht drejt Korçës ku...

‘’Katar 2022’’/ FSHF publikon çmimet e biletave të ndeshjes ndaj Hungarisë

Shqipëria do të presë në datën 5 shtator Hungarinë, 3 ditë pasi të ketë luajtur në Poloni, sfida këto  eliminatore të Botërorit ‘’Katar 2022’’. Pak...

 Ja çfarë i shkakton shëndetit tuaj mungesa e kaliumit

Kaliumi është një mineral thelbësor për organizmin. Ai është i domosdoshëm për shëndetin e zemrës, veshkave dhe organeve të tjera. Kaliumi i lejon muskujt të...

Vijojnë zjarret në Shqipëri, këto janë qarqet më problematike dhe vatrat aktive

Situata e zjarreve në Shqipëri vijon të jetë serioze, me disa vatra aktive kryesisht në veri. Situata më problematike paraqitet në bashkitë, Pukë, Fushë-Arrëz, Malësi...

E kritikoi pse e mbajti shtatëzaninë e fshehtë, ja si i përgjigjet Aurela Hoxha ndjekësit

Aurela Hoxha është bërë nënë për të parë dhe ky lajm erdhi papritur. As nuk u kuptua që ishte në një pritje të ëmbël,...

Lajme të tjera

Web TV