Lojtari mbetet pa frymë dhe plaset në tokë në Turqi

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një tjetër moment dramatik në futboll! Fabrice Nsakala është futbollisti i tretë i cili në pak kohë pëson kolaps duke humbur ndjenjat në fushë. Lojtari i Besiktas, gjatë ndeshjes së luajtur mbrëmë, pësoi një kolaps dhe u rrëzua pa ndjenja në fushë.

Me topin larg, në minutën e 71-të, mbrojtësi i klubit turk ra në tokë si pasojë e një problemi shëndetësor. Momente frike mes shokëve të skuadrës që ndërhynë për të shmangur mbytjen dhe nxjerrjen e gjuhës jashtë.

Stafet mjekësore hynë menjëherë në fushë, në mesin e shqetësimit të përgjithshëm të të gjithë të pranishmëve. Të gjithëve iu kujtua precedente dramatik i Christian Eriksen në “Euro 2020”. Lojtari u dërgua me urgjencë në spitalin më të afërt dhe për fat të mirë gjendja e tij u përmirësua.

Konfirmimi erdhi edhe nga Besiktas, klub i cili përditësonte vazhdimisht kushtet shëndetësore të futbollistit të vet. Për fat të mirë, pas disa orësh frike, ishte vetë Fabrice Nsakala ai që “foli” për shëndetin e tij duke postuar një fotografi në Twitter, që e portretizonte duke buzëqeshur në shtratin e spitalit, ku po i kryhen të gjitha kontrollet e nevojshme mjekësore.


Të fundit

Lojtari mbetet pa frymë dhe plaset në tokë në Turqi

Një tjetër moment dramatik në futboll! Fabrice Nsakala është futbollisti i tretë i cili në pak kohë pëson kolaps...

Një tjetër i mbytur në bregdet, pushuesi humb jetën në plazhin e Velipojës

Një tjetër pushues është mbytur në plazhin e Velipojës këtë të dielë, pas mbytjes së dy personave në Spille. Policia njofton se rreth orës 11:15,...

Aksidenti në Lushnje/ Reagon Braçe: Rrugën s’ua bëmë që të copëtoheni, nga sot tolerancë zero në qarkullim

Zv.kryeministri Braçe ka paralajmëruar qytetarët se nga sot do nisë zbatimi i rreptë i respektimit të rregullave në fuqi të qarkullimit rrugor në vend. Teksa...

Dua Lipa feston ditëlindjen, ja sa vjeç mbush ajo sot

Dua Lipa feston sot ditëlindjen! Këngëtarja e njohur shqiptare mbush sot 26 vjeç dhe në këtë ditë speciale për të, sigurisht që nuk munguan...

E pabesueshme! Lojtari i Barcelonës luajti, edhe pse mori vesh vdekjen e gjyshit

Ditë e trishtë për Eric Garcia dhe familjen e tij, pasi mësuan se Joan Martret, gjyshi i lojtarit, kishte ndërruar jetë dje, në moshën...

Lajme të tjera

Web TV